Home » Dům » Bydlení ve srubu – výhody a nevýhody
cabin 1601728125

Bydlení ve srubu – výhody a nevýhody

Srub je na první pohled překrásnou stavbou, která láká spoustu nadšenců. Nemusí jít pochopitelně jen o víkendové bydlení, ale také to celoroční. Pokud váháte, zda je srub ideální volbou právě pro vás, možná se vám hodí krátké představení výhod a nevýhod tohoto řešení. Přemýšlet byste tak měli nejenom o tom, jestli se tato stavba hodí do vámi zvolené lokality, ale zamyslet se můžete i nad řádky uvedenými níže.

Výhody srubového bydlení

Mezi nesporné klady patří bezpochyby samotný vzhled srubu a příjemná atmosféra v obklopení dřeva. Uvnitř se budete cítit, jako v jiném světě. Tento pocit pochopitelně znásobí také fakt, že kolem vás bude vonět dřevo. Příjemné je také to, že i vnitřní prostory srubů se dodělávají za pomoci přírodních materiálů, takže ekologické bydlení, jako vyšité.

cabin 1601728125

Mezi klady srubu patří minimální výskyt plísní, protože celá stavba vzniká v podstatě bez mokrých stavebních procesů. Srub navíc dokonale dýchá, takže nehrozí výskyt ani jiných neduhů podobného typu. Toto prostředí je tak ideální například pro alergiky.

K nezaměnitelným výhodám srubu je třeba připočíst i rychlost výstavby, která je oproti zděnému domu poloviční, v řádu pár měsíců můžete v podstatě bydlet.

Nevýhody srubového bydlení

Krásy kulatiny se pro vás mohou v interiéru stát do jisté míry nepřítelem, protože musíte hodně dobře rozmýšlet kde co bude, v jakých místech doděláte rovnou stěnu kvůli pověření nejrůznějších věcí a podobně. Dřevo je přírodním materiálem, který víceméně neustále pracuje, takže život ve srubu se bez občasného praskání a lupání jednoduše neobejde. Také se připravte na určitě sesedání stavby. Kulatina do jisté míry může znemožňovat i tvorbu jednotlivých rozvodů. V rámci těchto úkonů je třeba zkrátka důkladně přemýšlet dopředu. O dřevo je třeba se také jednu za delší čas trochu starat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.