Home » Dům » Levné bydlení může nabývat nejrůznějších podob
caravan 1683715927

Levné bydlení může nabývat nejrůznějších podob

Každý chce v dnešní době vlastnit svůj byt nebo dům. Tento sen se však velice často rozplyne kvůli vysokým cenám nemovitostí. Pakliže za každou cenu nechcete skončit v pronájmu a toužíte mít něco svého, vydejte se cestou levného bydlení. Existují nejrůznější alternativy zděných rodinných domů. Hodně záleží na tom, jak velký prostor vyžadujete a co od takové nemovitosti očekáváte.

Obytné kontejnery získávají na popularitě

Jednou z možných variant jsou obytné kontejnery. Jeden by ti řekl, že život v kontejneru přece není pro lidi. Pokud ovšem takovou základnu správně upravíte a vybavíte, na první pohled nepoznáte, že nejde o klasickou nemovitost, ale o obytný kontejner.

Obytné kontejnery lze navíc pořídit v odlišných rozměrech a skládat je dle vlastních potřeb. Z pohledu levného bydlení pochopitelně hraje důležitou roli fakt, jak moc jste zruční. Jestliže si dokážete spoustu věcí udělat sami, obytný kontejner vás vyjde opravdu na málo peněz.

Mobilní dům a další alternativy

Pakliže bude řeč pouze o levném bydlení, existují pochopitelně i ostatní varianty. Co takhle mobilheim. Takový větší obytný vůz na kolech, ze kterého můžete udělat pohodlný a celoročně obyvatelný rekreační objekt. Stačí doplnit zateplení, nové vybavení a půjde o dům, jako malovaný. Do popředí zájmu především mladých lidí se dostávají objekty označované jako tiny house. Malý domem s jednou nebo dvěma místnostmi, který je primárně určen spíše pro rekreaci.

Tiny house ovšem můžete využívat i dlouhodobě. Záleží na tom, jaké jsou vaše požadavky. Takový objekt je ovšem vhodný pro jedince nebo pár, nikoliv pro početnou rodinu. Tu mohou zaujmout spíše dřevostavby, které lze nejenom levněji postavit, ale v závěru docílit i nízkých provozních nákladů. Pokud tedy nemáte dost peněz na zděný dům nezoufejte a vydejte se některou z prezentovaných cest.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.