Home » Dům » Praktické stínění domu

Praktické stínění domu

Stín, to je pojem, který své primární uplatnění nachází především v letním období. Zná to bezpochyby každý. Silné sluneční paprsky pronikají do vašeho interiéru, jenž se zbytečně přehřívá, a navíc vás omezují. S tímto nešvarem lze u rodinného domu velice efektivně bojovat.

Nápomocna vám bude stínící technika, s pomocí níž odbouráte jak stín, tak pohledy nejrůznějších zvědavců, kteří k vám do objektu vidí hlavně v nočních hodinách, když svítíte.

Vnitřní a venkovní žaluzie

Naprostým standardem jsou vnitřní žaluzie. Lamely odlišných barev korespondující s interiérem. Ty lze dosti jednoduše spustit a docílit příjemného stínu.

Poslední dobou se však rozmáhá i venkovní provedení, jež je samozřejmě podstatně bytelnější a může na fasádě objektu tvořit oku lahodící celek. Tyto žaluzie jsou obvykle spojeny s komfortním elektrickým pohonem.

Látkové stínění a rolety

zaluzieChcete-li dát přednost novodobějším materiálům, padne volba na látkové stínění. To je umístěno uvnitř místnosti. Jednobarevná látka působí celistvým a propracovaným dojmem.

Něco podobného existuje i v exteriérovém vyhotovení. Venkovní rolety s motorovým pohonem jsou toho jednoznačným důkazem. Ty ve své podstatě představují i určitý bezpečnostní prvek. Patřičnou alternativou jsou také svislé fasádní clony fungující na obdobném principu.

Markýzy pro zastínění terasy

Za moderní stínící techniku lze považovat i vysouvací markýzy. Ty jsou obvykle součástí terasy a zároveň poskytují dostatečný stín v oblasti balkonových oken. Tímto způsobem lze pohodlně regulovat chlad ve vlastním objektu.

Ať už zvolíte libovolnou z uvedených variant, vždy lze počítat s bohatým doplňkovým sortimentem a různými verzemi provedení. Od mechanického ovládání, až po to elektrické s možností pestrého barevného výběru. Stín je dnes daleko dostupnější, než kdy předtím.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: kittijaroon).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.