Home » Zahrada » Čištění bazénu od A až do Z
Swimming, Pool

Čištění bazénu od A až do Z

Čistý bazén na zahradě, to je radost pohledět. Jenže, takový bazén se rozhodně sám nevyčistí. Pokud jste investovali do nadzemního nebo dokonce zapuštěného bazénu, určitě se nechcete koupat ve špinavé vodě. A také nemusíte. Jen je zapotřebí věnovat dostatek času čištění bazénu. V tomto směru vám pomůže nejenom chemie, ale také některé doplňky vhodné pro bazény.

Odstranění hrubých nečistot

Pokud nedisponujete zastřešením svého zahradního bazénu, pak jste se určitě setkali s tím, že vám do něj spadne listí, prach a sem tam si do vody něco přinesete na svých bosých nohách. Takové nečistoty ze dna bazénu odstraníte pouze za pomoci bazénového vysavače.

Jednou z těch levnějších variant je ruční vysavač, který připojíte k filtraci a můžete se pustit směle do práce. Jestliže vám nevadí vyšší investice a chcete se domoci automatického čištění bazénu, vsaďte na robotický vysavač. Ten si bez vašeho přičinění bude směle putovat po dnu a stěnách bazénu a vše nežádoucí vysaje.

Chemie udělá svoje

Pouhým mechanickým vyčištěním vaše honba za čistou a průzračnou vodou jistě nekončí, ale teprve začíná. Důležité je také pravidelné doplňování chemie do vody, aby nedocházelo ke vzniku řas a podobným neduhům. Jestliže zrovna nepatříte k příznivcům chlorových tablet, vyzkoušejte zcela opačný systém v podání solničky. Jednou ročně nasypete do bazénu odpovídající množství soli a solnička se postará o vše potřebné. Bazén si pak žije svým vlastním životem bez vašeho přičinění.

Občas je samozřejmě nutné pomoci si některými těmi chemickými doplňky pro bazénovou vodu. Typickým příkladem je projasňovač, vločkovač a mnohé další. Jde o jednorázové nastartování toho správného procesu v bazénu, který vede k udržení stále čisté vody. Pokud tedy chcete investovat do zahradního bazénu, připravte se na to, že vás nemine alespoň základní údržba vody.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.