Home » Zahrada » Ozdobte svoji zahradu cesmínou vroubkovanou

Ozdobte svoji zahradu cesmínou vroubkovanou

Jste hrdým majitelem okrasné zahrady a přemýšlíte, čím ji doplnit? Seznamte se s cesmínou vroubkovanou, která díky svým nízkým nárokům na pěstování symbolizuje ideálního adepta.

Čím je cesmína vroubkovaná charakteristická

Cesmíny mají své zastoupení na všech kontinentech. Vůbec nejvíce druhů cesmíny se přitom nachází v Americe a východní Asii. Cesmínám se obecně daří na vlhkých stanovištích, a to jak v nížinách, tak i v horských oblastech.

Konkrétně odrůda pojmenovaná jako cesmína vroubkovaná pochází z japonských poloostrovů. Jedná se o široce rozvětvený keř, který dorůstá výšky kolem 3,5 metrů. Listy této cesmíny jsou spíše drobné, oválné a dosahují středně zeleného zbarvení. Za pozornost přitom rozhodně stojí fakt, že se její listy efektně lesknou.

Cesmína vroubkovaná kvete v květnu až červnu. Květy jsou přitom drobné a matně bíle zbarvené.

Nízké nároky na půdu

Popisovaná cesmína vroubkovaná není nijak náročná, co se půdy týče. Nejlépe uděláte, když ji zasadíte do středně živné a dostatečně vlhké půdy. Půda by přitom měla být dobře propustná, kyselá až neutrální.

Cesmíně vroubkované bude vyhovovat slunné stanoviště, případně můžete zvolit i polostín. Mrazy snáší tento okrasný strom až do teploty -23°C. I přesto však myslete na patřičnou ochranu cesmíny před ostrým zimním sluncem a větrem.

Ideální pro tvarování

Cesmína vroubkovaná představuje ideálního adepta pro řez i tvarování. Jelikož je poměrně hustě zavětvená, skvěle tuto dřevinu využijete pro roli živého plotu. Zasadit ji však můžete také do skupinky keřů a travin nebo jako součást skalky. A vůbec nejlépe její krásný vzhled vynikne v podobě tvarované bonsaje.

Další užitečné informace ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.