Home » Zahrada » Tipy pro praktické zvelebení zahrady
garden 1617723609

Tipy pro praktické zvelebení zahrady

Zahrada by měla být krásnou součástí bydlení, kde najdete odpočinek, prostor pro relaxaci a budeme se v ní cítit dobře. Abyste toho docílili, je nejprve zapotřebí pracovat na zvelebení zahrady. V první řadě si vybudujte onu zmiňovanou relaxační zónu, která bude mít podobu terasy, pergoly nebo vkusného altánu. Poté se můžete pustit do vylepšování ostatních ploch.

Dejte zelenou přírodním materiálům

Ať už si budete do zahrady pořizovat jakékoliv dekorace, zaměřte se na přírodní materiály. Dejte v tomto směru zelenou například dřevu, z něhož mohou být zhotoveny nejrůznější lavičky, květináče a ostatní prvky. Dřevo lze využít také na podlahu u terasy a bazénu.

Mezi jednotlivými částmi zahrady vybudujte chodníčky, které můžete obklopit nejrůznějšími záhony. Meze se v tomto směru nekladu. Chodníčky mohou mít štěrkový, betonový nebo kamenný podklad. Tak, aby ladily s ostatními součástmi zahrady.

Pokud vám to prostor umožní, vybudujte si na zahradě alespoň malou vodní plochu, která rozrazí přemíru zeleně, vypadá přírodně, a navíc může vydávat i uklidňující zvuk vody stékající po kamenech.

garden 1617723609

Spojte praktičnost s elegancí

Při zvelebování zahrady myslete i na ty nejmenší detaily. Vsadit můžete například na vybudování ohniště. To může být dokonce závěsné. Hodně populární jsou především kovové produkty. Noční posezení u domu si pak můžete zpříjemnit prostřednictvím různých druhů osvětlení, které se budou vyjímat kolem chodníčků, vodních ploch a podobně.

Když budete dostatečně nápadití, neopomínejte ani na pnoucí rostliny. Kytky totiž nemusí růst jenom při zemi, ale mohou se pnout i do výšin. V rámci komplexnosti můžete vybudovat hrací prostor pro děti, místo, kdy bude originálně řešen přísun nezbytné vody anebo uděláte vhodné stínění. Když nebude mít terasa pevnou střechu, existují moderní a stylové plachty různých tvarů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.