Home » Zahrada » Víte, jak se vypořádat s krtkem na zahradě?
molehill 1654680212

Víte, jak se vypořádat s krtkem na zahradě?

Krtek je na první pohled určitě roztomilé stvoření. Hoří je však, když se pustí do vaší zahrady. V ten moment jde víceméně o nezvaného návštěvníka. Ano, umí krásně kypřit půdu, ale jeho nepřehlédnutelné hromádky na anglickém a udržovaném trávníku nepotěší asi nikoho. Pokud se chcete krtka na zahradě zbavit, přinášíme vám několik praktických tipů.

Začněte pravidelným sekáním

Jak asi každý správně tuší, krtek je slepý, takže nic nevidí. O to lepší má ovšem čich a sluch. Když se tedy hned na jaře pustíte do pravidelného udržování trávníku motorovou nebo elektrickou sekačkou, jistě ho nepotěšíte. Vhodné je sekačkou přejíždět opravdu všude, o to i na samotných krajích zahrady. Další praktickou prevencí proti výskytu krtka by mělo být odklízení starého a spadlého ovoce. Snažte se trávník upravovat. Krtek si libuje v neupraveném terénu, jemuž je lepší se vyhnout.

Účinnější zbraně na krtka

Výše uvedené tipy lze zařadit spíše mezi ty méně účinné. Pokud se k vám krtek bude chtít nastěhovat, je možné, že hluk ze sekačky ho zkrátka nezastaví. Pak ovšem přichází na přetřes daleko účinnější zbraně. Existuje spousta chemických odpuzovačů, které se vlévají do chodbiček a děr zemi. Mají však omezený efekt, takže tento smradlavý proces je zapotřebí opakovat. Alternativou je přírodní cesta v podobě některých vybraných druhů rostlin.

Vyzkoušet můžete i další metody. Jdou to například ultrazvukové odpuzovače. Ty vysílají nepříjemný zvuk pro krtka, popřípadě vibrují. Výjimkou nejsou ani solární odpuzovače, což přináší praktické užití. Nemusíte se starat o pravidelnou výměnu baterií.

A kdyby nic z výše uvedeného nezabralo, můžete zkusit ještě jednu věc. Pořiďte si na zahradu kočku nebo psa. Ty už se o krky postarají za vás. Krtek bude cítit na zahradě přítomnost takového tvora a s největší pravděpodobností se odstěhuje k sousedům.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.