Home » Zahrada » Vyberte si travní sekačku na baterie
mower 1638894185

Vyberte si travní sekačku na baterie

Správně a pravidelně udržovaná zahrada je bezpochyby snem každého majitele nemovitosti. Takové cíle lze dosáhnout, pokud se dobře staráte o trávník. K zastřihávání trávy je nezbytná sekačka. Ta ovšem nemusí být pouze na kabel nebo benzín. V současnosti jsou hodně poptávaným artiklem akumulátorové zahradní sekačky. Jestliže o ní uvažujete, poradíme vám s výběrem.

Výhody akumulátorových sekaček

Na úvod je třeba zmínit, že akumulátorové sekačky jsou lehké, flexibilní a cenově dostupné. Při práci za sebou navíc nebudete tahat žádný kabel a nemusíte dolévat žádný benzín. V závislosti na sečené ploše je třeba pouze zvolit tu správnou baterii a výkon sekačky. V případě akumulátorových sekaček oceníte i menší hlučnost. Vybírat si navíc můžete ze sekaček rotačních, vřetenových a strunových.

Hlavní parametry při výběru

S výkonem a kapacitou baterie pochopitelně souvisí i ostatní technické parametry sekačky. Je to například šířka záběru, kterou je zapotřebí volit s přihlédnutím k velikosti sečené plochy. Pokud á vaše zahrada 400 m2, stačí vám šířka 32 cm. U zahrady kolem 1 000 m2 už je lepší volit průměr 37 cm a v nad 1 000 m2 dejte přednost ještě větší šířce záběru.

Co se týče akumulátoru, v současnosti jsou standardem Li-Ion baterie. Pamatujte si, že čím vyšší má akumulátor napětí, tím vyšší bude mít výkon. Kapacita pak rozhoduje o tom, jak dlouho vydrží sekačka v provozu, než budete muset baterii znovu nabít.

Přihlížet pochopitelně musíte i k ostatním vlastnostem sekačky. Je to například objem sběrného koše. Ten rozhoduje o tom, jak často vybudete vysýpat trávu. Standardní objem u akumulátorových sekaček je kolem padesáti litrů. Dalším přidanými funkcemi navíc může být například mulčování, výhoz posečené trávy do boku, ale také možnost regulace rychlosti sekačky. Tak neváhejte a pořiďte si nohou akumulátorovou sekačku.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.