Home » Byt » Praktické odhlučnění bytu od A až do Z
apartment 1609694116

Praktické odhlučnění bytu od A až do Z

Bydlení v bytě má bezpochyby spoustu výhod. Na druhou stranu může přinášet i jisté nevýhody. Jednou z těch zásadnějších mohou být rušivé zvuky přicházející od sousedů. A je jedno, jestli to budou ti vedle vás, nad vámi nebo pod vámi. Pokud se s takovým problémem setkáváte, přinášíme vám několik praktických tipů.

Odhlučnění stěn i stropu

Váš první krok v honbě za tichou domácností musí být logický. To znamená, že se nejprve pokusíte identifikovat zdroj takového zvuku. Díky tomu zjistíte, odkud přichází. Pokud to bude skrze stěny, lze využít nejrůznějších bezkontaktních systém a odhlučňovacích stěn, které takové neduhy celkem úspěšně minimalizují.

Pokud jde o strop, využívány jsou samonosné akustické podhledy. Ty mají ještě jednu výhodu v tom, že lze daný profil využít například pro vybudování nového bodového osvětlení v konkrétním interiéru. U stropu je nutné myslet také na to, aby se použitá izolace v žádném případě nedotýkala stropu.

apartment 1609694116

Odhlučnit můžete i podlahu

Podobným způsobem můžete zapracovat také na odhlučnění podlahy. Tím minimalizujete nejenom zvuku zespodu, ale zároveň nebudete slyšet ani ty u sousedů. Respektive vaše kroky a podobné činnosti na zemi. Skladba takové podlahy pak zahrnuje třeba mirelon, dřevovláknité desky a podobně.

Ať už si v bytě vybudujete jakékoliv akustické příčky, nikdy do nich neinstalujte žádné rozvody. Využívejte různá pěnová podlepení, gumové prvky a podobně. Tohle všechno totiž minimalizuje vibrace a přenášení zvuků.

Jestliže jste v tomto směru neznalí a nechcete střílet od boku, vyplatí se přizvat si odborníky na odhlučnění. Nejenom, že vám navrhnou efektivní řešení, ale zároveň vám jej mohou zrealizovat. Věřte nebo ne, ale taková rada vám může ve výsledku ušetřit nemalé množství finančních prostředků, protože pokus omyl v případě odhlučnění vychází občas pěkně draho.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.