Home » Dům » Chraňte svůj domov před zloději
security system 1601725148

Chraňte svůj domov před zloději

Ne nadarmo se říká „můj dům, můj hrad“. Domov je něčím soukromým, co si hýčkáme, hlídáme a opatrujeme. A právě ochrana rodinných domů a bytů bude hlavním tématem tohoto článku. Svůj rodinný příbytek si pochopitelně můžete zabezpečit nejrůznějšími způsoby.

Pakliže bychom měli začít od samotného základu, určitě se vyplatí investovat do kvalitních vstupních dveří. Ty by měly být v první řadě opatřeny bezpečnostním zámkem. Dnes je rozlišováno hned několik tříd zabezpečení. Vy samozřejmě investujte do těch vyšších.

Elektronická zabezpečovací zařízení

Každému je určitě jasné, že zloděj to nemusí zkoušet pouze skrze hlavní vchod. Především u rodinných domů jsou to přízemní okna nebo prosklené dveře na terasu. V takovém případě je vhodné spoléhat se na důmyslnější a komplexní zařízení. A tím je zabezpečovací systém. Elektronický systém, který je opatřen pohybovými čidly a detektory na sklech. Při vniknutí do objektu tak může dojít ke spuštění hlasitého poplachu, o němž budete informováni prostřednictvím SMS zprávy. V lepším případě je elektronický zabezpečovací systém napojen na pult centrální ochrany.

security system 1601725148

Ostatní zabezpečovací prvky

Pokud z nějakého důvodu nechcete investovat přímo do komplexního a rozsáhlého zabezpečovacího systému do rodinného domu nebo bytu, máte pochopitelně možnost využít i řadu přidružených a praktických prvků.

Jedním z nich je například videotelefon, který vám prozradí, kdo stojí za dveřmi. K dispozici je i řada jednoduchých Wi-Fi kamer a pohybových čidel. Ty si rozmísíte po domácnosti a o jakémkoliv vniknutí budete informováni online. Obvykle je to s pomocí aplikace určené pro chytré telefony. Jmenovat lze ale i další bezpečnostní prvky.

  • Chytré zámky otevíratelné skrze mobilní telefon.
  • Detektory kouře a úniku vody.
  • Případně visací zámky u odlehlejších objektů.

Myslete na to, že bezpečnost domova je vždy na prvním místě.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.