Home » Dům » Jak si připravit stěny pro obklady přírodním kamenem
kamenne obklady

Jak si připravit stěny pro obklady přírodním kamenem

Přejete si pro svůj interiér nadčasový prvek, který nikdy nevyjde z módy? Obklady na zeď jsou jasnou volbou. Jak na jejich umístění?

Estetická dokonalost z přírody

Kamenné obklady na zeď příjemně oživí interiér a přinesou vítanou přírodní složku do každého interiéru. Obklady na stěnu se hodí do každé místnosti, kde ihned vytvoří trvalou přidanou hodnotu. Interiér již nemusíte malovat, efektní vzhled je zajištěn. Instalace těchto obkladů je navíc velmi snadná a podobá se klasickému pokládání dlažby.

Stěnu nejprve očistíme

Než se dáme do pokládání přírodního obkladu, samozřejmě nejprve posuneme nábytek dále od stěny. Následně z celé plochy zdi sundáme všechny obrázky, hřebíky a šroubky, které by mohly narušit bezpečné a trvalé usazení přírodního obkladu. Pomocí vyrovnávací latě navíc ověříme, zda je stěna dostatečně rovná. Pokud bude třeba, ještě se vrhneme na tmelení případných prasklin. Samozřejmě stěnu očistíme také od tapet, na kterých by obklady nedržely dobře.

Budeme obkládat až do stropu?

Nyní si vyměříme horní hranici obkladu. Budeme obkládat stěnu až do úrovně stropu, nebo se pustíme jen do obkladu po horní hranici, kterou si předem určíme. Narýsujte si horní hranu podle velikosti jednotlivých kousků obkladu.

Ochrana podlahy na místě?

Nyní je samozřejmě potřeba, abychom před pracemi ochránili například vinylovou podlahu. Na podlahovou krytinu umístěte ochrannou plachtu nebo malířský vlies. Podlahu bychom měli pokrýt raději celou. Zakryjeme také všechen nábytek, který v místnosti máme. Jistě si nepřejeme, aby na něm ulpěly drobné částice prachu.

Podpěrná lať, na místo!

Nyní již máme vše připraveno. Stěnu si ještě jednou dobře rozměříme podle velikosti našeho obkladu. Pod spodní linku, kterou jsme si vyznačili, budeme používat podpěrnou lať. Tu je vždy lepší přibít ke zdi hřebíky. A můžeme se do toho vrhnout! Nezapomeňte průběh prací kontrolovat s pomocí vyrovnávací latě. Samozřejmostí je mít po celou dobu vypnuté pojistky, abychom nezavadili o zásuvky a vypínače v místnosti a nestala se nehoda.

A můžeme se do toho pustit. Naneseme penetraci a za chvíli již můžeme lepit obklady.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.