Home » Ostatní » Široké možnosti nákladních aut
nakladni automobil

Široké možnosti nákladních aut

Mnoho průmyslových odvětví využívá pro přepravu materiálů i pro práci v terénu nákladní automobily, které musí splňovat všechny předpoklady pro bezpečnost.

Nástavby na civilní i vojenské nákladní automobily

Nástavby na nákladní auto mohou mít různé podoby. Záleží vždy na způsobu využití. Například v zemědělské výrobě je kladen velký důraz na efektivitu výroby a také na potřebu zvyšující se kapacity přepravovaných komodit.

  • Dalším parametrem, který hovoří pro nejvyšší možnou kvalitu, jsou zvyšující se vzdálenosti, na kterých jsou tyto komodity přepravovány.

Valníkové plošiny se vyrábějí pro civilní i vojenské účely, a to na nákladní automobily všech značek a typů. Vojenské valníky splňují náročné požadavky pro armádu v České republice, na Slovensku, v Izraeli i pro Ruskou armádu.

  • Pro armádu České republiky navíc splňují přísné požadavky na materiál, technologické postupy a pochopitelně i kvalitu.
  • Důkazem toho je armádní osvědčení AQUAP.

S valníky lze po komunikacích také bezpečně převážet nebezpečný náklad v souladu s mezinárodními předpisy ADR.

Široké možnosti ve výbavě nástaveb

Nástavby na nákladní auto jsou standardně vyráběné s ocelovým podlahovým svařovaným roštem a s kotevními úchyty v podlaze, která je vyrobena z překližky.

  • Dalšími běžnými prvky jsou odnímatelné nebo sklopné sloupky, ocelové či hliníkové bočnice, podplachtová konstrukce s odnímatelnou střechou nebo posuvnou střešní konstrukcí.

Sklápěčové korby jsou vyráběné v provedení od jednostranných až po třístranné. Velkou výhodou je široká škála možností, jak vše přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníků.

Ověřování tachografů

Podle platných předpisů je povinností každého majitele nebo provozovatele vozidel kategorie N2 a N3, které je zaregistrované po roce 1990, vybavit vůz EC tachografem. Neplatí pro státem stanovené výjimky.

  • Typ tachografu musí být schválený s platným ověřením.
  • Maximální doba platnosti tohoto ověření je dva roky.

Využijte tedy možnost ověření tachografů firmou, která je součástí sítě Státních metrologických středisek (AMS). Budete mít jistotu, že je vše v souladu se zákonem.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.