Home » Dům » Jak vybrat ideální dům nebo pozemek
idealni dum

Jak vybrat ideální dům nebo pozemek

Přemýšlíte o tom, že se budete stěhovat a že si pořídíte nějaké hezké bydlení někde na okraji města nebo případně i v centru? Při výběru hraje roli několik faktorů. Ty se samozřejmě mohou měnit dle osobních priorit každého člověka, ale z počátku mohou výrazně zúžit nabídku. Pojďme se tedy podívat na to, podle čeho vybrat ideální dům nebo pozemek, na kterém bychom dřevostavbu nebo nízkoenergetický dům na klíč v nejbližších měsících postavili.

Cena

Mezi vůbec nejdůležitější ukazatele či rozhodující faktory toho, jestli vůbec budete zvažovat nějakou nemovitost nebo pozemek, na které bude nemovitost stát je cena. V nejlepším případě bychom měli dopředu vědět, jaké jsou naše finanční možnosti (co si můžeme a nemůžeme dovolit).

Pokud si nejste jistí tím, po jak drahých nebo levných nemovitostech či pozemcích se můžete dívat, navštivte v nejlepším případě hypotečního specialistu nebo někoho, kdo by vám sestavil alespoň přibližnou kalkulaci vašich možností nebo ukázal, na co dosáhnete a na co ne.

Občanská vybavenost

Nejen cena je však tím, co rozhodne. I když se nemovitost nebo pozemek můžou jevit po finanční stránce jako velmi atraktivní, nakonec to bude okolí, co rozhodne. Jen málokdo chce bydlet někde, kde v okolí není nic, co by člověk mohl ve volném čase využít. Sledujte (dle svého osobního uvážení), co byste v okolí budoucího bydliště ocenili a co nikoliv.

Většinou chceme být v okolí alespoň obchod nebo lékárnu, někdo však touží po obchodním centru a jiný zase chce mít místo, kam si může zajít na dobrou kávu. Občanská vybavenost však zahrnuje také školy, školky, hospody, také sportoviště nebo sportovní haly a další podobná místa.

Celkový stav nemovitosti

Pokud se ohlížíte spíše po už postavené nemovitosti, vaše pozornost se upne na dispozici a skutečný technický stav. Rozhodně se nespoléhejte na to, že co se píše v inzerátu je také pravdou. Většinou je to přesně naopak, tak buďte ostražití a pozorní a rozhodně se objednejte na prohlídku.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.