Home » Zahrada » Okrasné kačírky a kámen do zahrady zkrátka patří
stones 1647002794

Okrasné kačírky a kámen do zahrady zkrátka patří

Zahrada je pro mnohé z nás místem odpočinku, oázou klidu a prostředím, kde se cítíme dobře. Právě z těchto důvodů se snažíme zahradní prostory v maximální míře zvelebovat a dělat je krásné. Pokud uvažujete o další praktické dekoraci do zahrady, máme pro vás tip. Zaměřte se na okrasné kačírky, potažmo na kámen.

Okrasné kačírky, kam se podíváš

Okrasné kačírky jsou hodně univerzálním prvkem. Mohou totiž nabývat odlišných podob z hlediska velikosti kamínků, ale také jejich zabarvení. Kačírek se navíc hodí téměř do každé oblasti zahrady. Typickým příkladem jsou chodníčky, plochy kolem bazénu nebo vyplní prostor v blízkosti květin a ostatních částí. Možností je v tomto směru více než dost. Kromě miniaturního kačírku můžete samozřejmě vsadit i na podstatně větší kameny mající na zahradě také svoje místo.

Kámen zahradě jednoduše sluší

Vsadit pochopitelně můžete i větší kameny jako dekorativní prvky zahrady. Vytvořit z nich můžete kupříkladu zahradní zídky, které budou oddělovat jednotlivé prostory nebo vyrovnávat výškové rozdíly ploch na zahradě. Z kamene mohou být zhotoveny také přírodní schody, chodníky a dobré cestičky mezi záhony. Zapomínat bychom neměli ani na zmínku o pojezdové cestě. Kámen ve výsledku může nahradit také živý plot nebo se stane jeho nedílnou součástí.

Pokud zvolíte opravdu velké balvany, můžete z nich dokonce vytvořit nepřehlédnutelnou ikonu zahradních prostor. Skvělým doplňkem jsou také k zahradním jezírkům, kam se mimochodem hodí i kačírek. Obojí je zkrátka univerzální, bezúdržbové a opravdu hodně dlouhou životností. Možná právě proto má tento přírodní prvek zelenou kolem každého domu. Když zapojíte trochu kreativity nebo se budete někde inspirovat, může kačírek a kamen obecně vytvořit kolem vaší nemovitosti jedinečné a dech beroucí plochy. O tom se můžete přesvědčit sami.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.