Home » Vybavení » Vyberte si ten správný pracovní stůl do kanceláře
table 1601728591

Vyberte si ten správný pracovní stůl do kanceláře

Kancelář nebo domácí pracovna jsou oblasti, kde asi spousta z nás tráví hodně času. A to sezením u pracovního stolu a vykonáváním nejrůznějších povinností. Možná právě proto je důležité zvolit ten správný nábytek, který vám bude přinášet maximální pohodlí a dělat pracovní den lepší. V tomto článku se zaměříme na podrobnější výběr pracovního stolu.

Začněte volbou správných rozměrů

Berme v potaz, že provádíte běžné kancelářské práce, a nikoliv žádné rýsování a podobné věci, na což by byl zapotřebí speciální stůl. Ten klasický pracovní stůl by měl mít vhodnou velikost. Pokud se bavíme o pracovní ploše, za nejmenší je považován rozměr 120×80 cm. Pokud k práci však potřebujete více věcí, zapijete si poznámky, hledáte v šanonech, tisknete materiály a podobně, volte určitě velikost větší, jak na délku, tak na šířku.

table 1601728591

Podstatná je samozřejmě i výška stolu. Ta by měla odpovídat i vaší výšce, respektive tomu, abyste se při sezení u stolu nikterak nehýbali a seděli rovně. Pod stolem na nohy byste měli mít na výšku alespoň 60 cm, aby bylo dlouhodobé sezení u stolu pohodlné.

Výrobní materiál hraje také roli

Od velikost pracovního stolu můžete směle přejít k volbě výrobního materiálu. Ten může do určité míry korespondovat i s ostatními doplňky v pracovně. Někdo vsadí na levnější laminát, jiný si raději připlatí za opravdové dřevo. Mezi vyžadované vlastnosti by měla patřit celková pevnost, bytelnost a snadná údržba pracovní plochy.

Nezapomínejte na doplňky

Aby bylo vaše pracoviště kompletní, můžete pracovní stůl obohatit ještě o další prvky. Typickým příkladem jsou kontejnery a další zásuvky pro ukládání ostatních věcí. Zapomínat byste neměli ani na pohodlnou pracovní židli, která půjde dobře zasunout právě k vámi zvolenému pracovnímu stolu. Výjimkou nejsou ani nejrůznější pořadače, držáky a police připevnitelné na vrchní plochu stolu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.