Home » Ostatní » I mobilní dům má své výhody

I mobilní dům má své výhody

Mobilní domy se stávají čím dál populárnějším typem obydlí. Velice často se s nimi setkáte pod názvem mobilheim. Dřevěné objekty, k nimž se váže dlouhá historie a staleté využití v okolních státech. Dnes se s těmito příbytky setkáte jak v podobě krátkodobého sezónního objektu, tak ve formě trvalého bydlení.

A není se čemu divit, protože s nákupem, respektive s obýváním mobilheimu se pojí spousta praktických výhod, jež osloví možná i vás. Pojďme si je tedy představit a zaměřit se na největší klady mobilních domů.

Proč si pořídit mobilní dům?

Vzhledem k tomu, že každý člověk přihlíží především k finanční stránce, je to bezpochyby nízká pořizovací cena. Ta se pohybuje od 150 000 Kč za použitý mobilheim. Novější a luxusněji vybavené objekty se samozřejmě rovnají řádově dvojnásobku až trojnásobku této ceny.

Zde je výčet toho nejzásadnějšího, co byste o mobilních příbytcích měli vědět.

  • mobilni dumBez stavebního povolení – vzhledem k tomu, že objekt nepotřebuje základy, není nutná ani žádná administrativa v tomto ohledu
  • Vysoká mobilita – pakliže vás to přestane bavit na jednom místě, jednoduše se přestěhujete i se svým rodinným domem
  • Možnost trvalého žití – moderní mobilní dům stačí opatřit kvalitní izolací, vnitřními kamny, přípojkami k inženýrským sítím a spokojeně si žijete po celý rok

Příjemný je i široký výběr díky rozmáhajícímu se zájmu. Na trhu lze narazit na bezpočet společností, které dováží mobilheimy nové a použité.

Má mobilní dům nějaké zápory?

I když mobilní obydlí překypuje spoustou kladů, i zde lze narazit na určitá negativa, jež mohou některé potenciální zájemce odradit. Rozhodnete-li se stavět v povodňovém území, může se stát, že v případě katastrofy váš dům jednoduše odplave.

Více záporů budete hledat pravděpodobně stěží. Mobilheim je ideálním útočištěm jak pro mladé, tak postarší občany.

A co z mobilním domem po sezóně, když ji zazimujete. Zlodějů se nebojte a zkuste nainstalovat fotopast – zařízení, které v případný pohyb zaznamená a pošle vám také ihned MMS, abyste mohli zjednat nápravu. Výborné zkušenosti máme se značkami Bunaty a Predátor. Podívejte se na nabídku e-shopu, případně přímo kontaktujte specialistu – Romana Uher z Infoto vám ochotně poradí.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Simon Howden).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.