Home » Ostatní » Správní vodáci nesedí doma ani v zimě!
vodak

Správní vodáci nesedí doma ani v zimě!

Správný vodák, jemuž se koníček stal vášní, nespí ani v zimě. Rozhodně neplatí, že by zarytí vodomilové v zimě uložili svoje vybavení doslova a do písmene k ledu a změnili se v gaučové povaleče. Pádlovat je možné i v zimě a zimní pádlování se dokonce stává moderní součástí sezóny vodáka. Jeho výhodou jsou zejména prázdné řeky. Dokonce i takové, na kterých v létě kvůli lodím není k hnutí.

I v zimě můžete zůstat doma

Někteří vodáci se v zimě vypravují za vodáckým poznáním a dobrodružstvím do zahraničí, kde je dostatek tepla a také nepřetržitě sjízdné řeky. Pokud se vám ale nechce, nemusíte hned vyjíždět za hranice. I v českých vodách si můžete v zimě užít spoustu zábavy. Pro vodáky je navíc v zimě připravena celá řada akcí, mezi které patří například adventní, vánoční anebo dokonce silvestrovské splouvání některých řek.

Organizovaně, ale i na vlastní pěst

Nemusíte se účastnit pouze hromadně organizovaných akcí. Splout si nějaký zajímavý úsek nezamrzlé řeky můžete dle vlastní libosti. Myslete ale na dostatečné oblečení a také na to, že byste se tentokrát měli rozhodně vyhnout „cvaknutí“. Chladno v zimní řece je opravdu obrovské. Informace o aktuálních podmínkách v lokalitě, kam se chystáte vydat, si zjistěte předem. Velmi ochotně se k podávání informací staví například půjčovna lodí Otava.

Zimní romantika

Když se v zimě vyvede počasí, může být výlet na lodi opravdu nezapomenutelným zážitek. Jen si představte, jaké by to bylo splouvat váš oblíbený úsek řeky a kochat se výhledy na známá místa, která jsou tentokrát zasněžená, celá bílá a tak nějak křehčí a nedostupnější. Velký kontrast k rozjásané letní krajině. Kromě řek se ale můžete vydat i na jezera. Oblíbenou zimní destinací vodáků jsou například Slapy, případně Štěchovice. Ty jsou prakticky jistotou, protože málokdy zamrznou. Zimní výlety na vodu ale plánujte raději společně s vhodným ubytováním anebo jen jednodenní. Táboření při teplotách hluboko pod nulou opravdu není pro každého. Ještě předtím, než se na vodu vydáte, můžete se na teplotu v místě dotázat v některé z půjčoven lodí, které mají vždy situaci zmonitorovanou. Například půjčovna lodí Sázava vám vždy poskytne aktuální informace.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.