Home » Vybavení » Dětská postýlka by měla být bezpečným přístavem pro vaše dítě. Jak je na tom ta vaše?
265205 14072857171

Dětská postýlka by měla být bezpečným přístavem pro vaše dítě. Jak je na tom ta vaše?

Příchod nového člena je pro každou rodinu zatěžujícím testem. Aby se nový človíček dobře adaptoval na prostředí, do něhož přišel, je potřeba mu zajistit kvalitní zázemí. To v prvních týdnech života představuje především kvalitní postýlka a matrace, která mu zajistí dostatek klidu a bezpečí pro tolik potřebný spánek.

Splňuje postýlka bezpečnostní atesty?

Bezpečnost postýlky dokladují především atesty, kterými by svůj výrobek měl opatřit každý registrovaný producent dětských postelí. Dobře si ohlídejte, že vámi vybraná postýlka atesty a normy pro dětský nábytek splňuje, případně se na ně rovnou zeptejte. Součástí postýlky by také měl být návod k její montáži. Ten se snažte dodržet a sestavit postýlku tak, jak doporučuje výrobce. Jedině tak budete mít jistotu, že pro své dítě vytvoříte bezpečné zázemí na spaní.

265205 14072857171

Variabilita je u postýlky stěžejní

Opravdu kvalitní postýlka vám dokáže usnadnit mnoho činností. Regulovatelný rošt umožní zvolit z několika poloh, ve kterých bude vaše dítě spát. Pro novorozence a mladší děti je lepší mít rošt zvednutý do vyšší polohy, aby bylo možno dítě snadno z postýlky vyjímat. Starší pohyblivější děti zase ukládejte raději na rošt v nižších polohách, ztížíte jim tak nechtěné opouštění postýlky. Polohování bočnice zase ocení maminky po císařském řezu, které se nebudou při ohýbání se k miminku tlačit břichem na bočnici. Chcete-li mít pro starší dítě samoobslužnou postýlku, z níž si vyleze, kdy bude chtít, hledejte model s vyjímatelnými příčkami. Jestliže nemáte postýlku v samostatném pokoji společně s dětským nábytkem, oceníte pro skladování peřinek a polštářů úložný prostor pod postýlkou.

Postýlka na cesty

Plánujete-li s vaším dítkem často cestovat a vůbec nocovat mimo domov, pořiďte mu postýlku cestovní. Tu jednoduše složíte a rozložíte podle potřeby. Ve složeném stavu nezabere příliš místa, rozložená se pak stane pohodlným útočištěm pro vaše nejmenší. Dítě se v ní pohodlně vyspí téměř kdekoliv, u příbuzných, v hotelu, ale i doma. I cestovní postýlku lze pořídit ve variantě s nastavitelnou výškou a dítě v ní může spát až do předškolního věku. Cestovní postýlku lze také použít na doma jako místo na hraní nebo denní spaní. Dítě tak bude mít rozdíl mezi spaním v noci a ve dne a do života dostane řád.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.