Home » Ostatní » Čistý domov můžete mít i s malými dětmi a domácími mazlíčky
cisteni ozonem

Čistý domov můžete mít i s malými dětmi a domácími mazlíčky

Ozonování vzduchu je jeho přírodní dezinfekce. Jde o velmi účinnou metodu, při které nejsou používány zbytečné chemikálie, ani nedochází poničení čištěných povrchů. Ozón spolehlivě zlikviduje většinu virů, bakterií, choroboplodných zárodků a dalších nežádoucích látek. Proč byste měli čištění ozónem vyzkoušet i vy a jaké vám může přinést benefity?

Ozón je bezpečný

Rozhodně se tedy jeho působení ve vašem interiéru nemusíte obávat. Dezinfekce ozonem je rychlá a ve srovnání s ručním čištěním a dezinfekcí povrchů také časově nenáročná. Ozón se pro čištění používá ve vysoké koncentraci, proto není dobré se v průběhu procesu zdržovat v čištěné místnosti. Rozhodně v tomto ohledu myslete také na svoje domácí miláčky a samozřejmě i rostliny. Ozonový generátor je možno ponechat v místnosti samotný. Až bude hotov, ozve se pípnutí. Po něm je dobré ještě dodržet bezpečností interval 2 hodiny, než do místnosti poprvé vstoupíte. Tak budete mít jistotu, že se veškerý ozón rozpadl na vzdušný kyslík. Jakmile do místnosti po čištění ozonem poprvé vstoupíte, určitě poznáte ten rozdíl. Čistý čerstvý vzduch bez škodlivin si zamilujete.

To nejlepší u vás doma

Ozon se používá k čištění především ve zdravotnictví a potravinářství. Dezinfikují se jím chirurgické nástroje, ale také ordinace a čekárny. Lze jej ale využít také pro sterilizaci potravin, které díky absenci bakterií a virů, které by jim mohly uškodit, zůstávají déle čerstvé. Ozón je zkrátka univerzální čisticí prostředek, který sice teprve proniká i do domácností. Jakmile se do nich ale dostane, hned tak je neopustí. A vy si jej můžete také dopřát a dokonce být mezi prvními.

Dezinfekce úplně všeho

Na první pohled by se mohlo zdát, že ozón čistí pouze ovzduší. To ale není pravda. Ozón dezinfikuje také povrchy a to nejen pevné. Zbaví tak škodlivých mikroorganismů také vaše textilie, závěsy, záclony, křesla, potahy, koberce, dětské hračky a prakticky vše, co v ošetřované místnosti ponecháte. Bakterie a viry budou samozřejmě zlikvidovány také na nábytku, židlích, stolech, kuchyňské lince a dalších pevných součástech vaší domácnosti. Pozor si ale dejte na předměty náchylné ke korozi, které může ozón poškozovat stejně jako některé plasty a gumové výrobky.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.