Home » Vybavení » Jak vybrat to správné křeslo, které bude synonymem pohodlí?
Jak vybrat to spravne kreslo

Jak vybrat to správné křeslo, které bude synonymem pohodlí?

Nejen rozkládací pohovka, ale také křeslo má být nedílnou součástí obývacího pokoje. Tedy tak praví poslední bytové trendy. Zejména pokud mluvíme o takzvaných “ušácích”, kteří tvoří dokonalý čtecí koutek. Je ale pravdou, že nejen ušáci mají své místo v moderních domácnostech. I taková rozkládací křesla si najdou v příbytku zázemí. Zejména pokud mluvíme o menších domácnostech, kde se schází řada praktických věcí z důvodu menšího prostoru.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli podobu křesla, pak se nabízí otázka, jak si to pravé vybrat. Nabídka na trhu je opravdu široká a pokud si chcete jeden takový relaxační prvek do své domácnosti pořídit, musí splňovat několik kritérií.

Pohodlnost nemusí být vždy prioritou

Zatímco pohovka je nejvyužívanějším prvkem obývacího pokoje, křeslo může být pouze dekorativní záležitostí. Proto při výběru není nutné sázet na pohodlí, pokud tedy nemáte v úmyslu v něm trávit dlouhé hodiny.

Před koupí vysněného favorita si proto zodpovězte otázku, zdali bude určené k posezení nebo jestli bude sloužit ryze jako ozdoba domácnosti. V druhém případě komfort není tím klíčovým rozhodujícím prvkem.

Na materiálu záleží

Na čem však záleží je materiál. I když bude křeslo na ozdobu, musíte se o něj starat, aby stále vypadalo jako nové a aby se z něj nestal zašlý prvek obývacího pokoje.

Materiál, z něhož bude křeslo vyrobeno, také vybírejte na základě několika skutečností. Máte děti? Nebo jste majitelem domácích mazlíčků? Pokud ano, vyhněte se takovým modelům, které jsou z finančně náročné kůže (sem spadá například semiš nebo krásný, leč drahý samet).

Design není druhořadý

Samozřejmě ohodnoťte i vzhledovou stránku věci. Křeslo bude dotvářet interiér a nemělo by být příliš od věci, respektive různorodé. Pokud hýří vaše domácnost všemi různými barvami, pak volte spíše neutrální prvek, který místnost po této stránce trochu usměrní. V opačném případě volte kontrast.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.