Home » Vybavení » Starý nábytek přináší kouzlo do libovolné domácnosti
chair 1601726035

Starý nábytek přináší kouzlo do libovolné domácnosti

Starý nábytek rozhodně nepatří do sběru nebo do kotle, jak by si mohl, kdo myslet. Stále častěji se opotřebované věci vracení do současných domácností. A to nemáme na mysli pouze staré chalupy nebo tradiční interiéry. Vhodně zrenovovaný nábytek se hodí také do moderní nemovitosti. Musíte pouze vědět, jak vhodně jej použít a kam umístit.

Nechte starožitnosti vyniknout

Pokud chcete do svého rodinného domu nebo bytu umístit skutečně starý nábytek s historií, pak jej umístěte tam, kde vynikne. Vždyť právě elegantní komoda, sedačka, křeslo s duchem dávné minulosti jsou tím, co přiláká pozornost nejvíce. A pokud máte strach z jakéhokoliv viditelného opotřebení, není třeba, jelikož čím právě takové „nedostatky“ dělají ze starého nábytku ten žádaný.

Vesměs nemusíte řešit ani to, zda jde o originál nebo repliku. Ne každý si může dovolit skutečně starodávný historický kousek. Někdy stačí napodobenina, která dokáže vykouzlit stejný výsledek.

chair 1601726035

Starožitnosti ve formě nejrůznějších doplňků

Není to pochopitelně jenom starý nábytek, který přinese jisté kouzlo do interiéru. Velice často se kombinuje i s ostatními prvky. Na mysli máme hlavně bytové doplňky, od lustrů, váz, obrazů, svícnů, až po zrcadla a mnohé další. Takové kousky jsou zdobeny spoustou ornamentů a dodávají domácnosti zcela jinou atmosféru. A také v tomto případě platí, že staré dekorace lze použít v moderním domě, kde naopak vyniknout ještě více než na chalupě.

Ušetřete renovací svépomocí

Jestliže sníte o starém nábytku do svého interiéru, ale nemáte na něj dostatek peněz, můžete se vydat i zcela jinou cestou. A tou je renovace. Pokud vlastníte starší nábytek v nepříliš dobře vypadající podobě, zkuste si jej zrenovovat svépomocí. Nejde o nic složitého a výsledek může být unikátní. A zároveň cena bude podstatně menší než u hotového originálu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.