Přečalounění starého nábytku je velkým přínosem
Spousta z nás má doma starý nábytek, na němž se podepsal zub času. Někdo vlastní opravdu historické kousky s patřičnou minulostí a hodnotou, jiný má jen nábytek v tradičním duchu, který jednoduše sešel časem a pravidelným opotřebením. Ať už je váš případ jakýkoliv, měli byste vědět, že takový nábytek můžete velice efektivně zrekonstruovat.
Začněte u obnovy kompletního vzhledu
I když se v nadcházející kapitole budeme zaměřovat především na přečalounění, je vhodné přistoupit k opravě nábytku komplexně. To znamená, že když jde například o židli, provedete nejprve odstranění textilní části a zkontrolujete celou kostru židle. Například přitažení volných částí, popřípadě obroušení a lakování. Jen tak vynikne přečalounění, na které se chystáte.
Nevěříte si? Přečalounění svěřte odborníkům
Přečalounění pochopitelně vyžaduje jisté znalosti a patřičnou dávku umu. Nejprve si musíte odměřit odpovídající látku a pak disponovat i potřebným nářadím, s nímž ji zase připevníte. V rámci přečalounění rozhodně neopomínejte na vnitřní výplň podsedáků. Tu je možné v rámci nejrůznějšího nábytku také obměnit. Přece jenom, když už se do něčeho takového pustíte, dělejte to od A až do Z.
Nové čalounění se pochopitelně můžete týkat i jiného typu nábytku, než jsou zmiňované židle, kde si asi většina poradí svépomocí. Přečalounit lze také křesla, pohovky a jiné. V takovém případě už je ale zapotřebí více zkušeností. Pokud nemáte ty správné nástroje a know-how, je lepší tuto činnost svěřit odborníkům. Ve výsledku vás taková práce bude stát méně než opravy svépomocí, jimiž byste se mohli při realizaci zabývat a zdržovat. Přečalounění se pohybuje v řádu stovek až tisíců korun podle toho, o jaký typ nábytku jde. V případě profesionálního čalounění máte navíc jistotu v tom, že vám vydrží na spoustu dalších let a vy se jím nebudete muset delší dobu zabývat.