Home » Zahrada » Zahradní sprcha – Jaké máte možnosti?
garden shower 1698069276

Zahradní sprcha – Jaké máte možnosti?

Léto je příjemným, a hlavně hřejivým obdobím, během něhož se chce zchladit asi každý z nás. Pokud zrovna nedisponujete bazénem na zahradě, nezoufejte. Investujte do zahradní sprchy, která je pro tyto účely, jako stvořená. Produktové nabídky výrobců jsou v tomto směru hodně bohaté, takže pokud nevíte, jakou sprchu zvolit, poradíme vám.

Solární sprchy jsou trendy

V první řadě se rozmyslete, zda pro zahradní sprchu můžete vyhradit nějaké pevné místo. Tyto sprchy jsou mimochodem nejrozšířenější. Alternativou jsou přenosné neboli mobilní sprchy. Pevná sprcha je přidělaná kupříkladu k zámkové dlažbě, zabetonovaná nebo přišroubovaná k jiné pevné podstavě.

Podstatný je samozřejmě přívod vody. Moderní sprchy jsou již vybaveny integrovanými nádržemi na 10 až 70 litrů. To přijde jistě vhod. Jestliže se nechcete sprchovat pouze ve studené vodě a přívod vody je bohužel studená, existuje řešení. Jsou to moderní solární sprchy, s pomocí nichž ohřeje vodu. Pakliže se při každodenním venkovním sprchování nechcete příliš omezovat, zvolte objem nádrže alespoň třicet litrů.

Nezapomeňte na odtok vody

V rámci komplexnosti prezentovaných informací bychom měli uvést i několik zásadních detailů. Například to, že solární sprchu si logicky postavte tam, kam vám dopadají sluneční paprsky co možná nejlepší dobu během celého dne. Neopomínejte ani na to, že zahradní sprcha vyžaduje i patřičný odtok. Pokud nechcete mít během chvíle pod sprchou bahno, zamyslete se nad trativodem nebo vytvořte elegantní žlab s odtokem jinam. Možností, včetně těch designových je přehršel.

V rámci konkrétního modelu sprchy se nespoléhejte pouze na vrchní hlavici. Připlaťte si také za tu ruční, která vám umožní flexibilnější mytí. Výjimkou nejsou ani kohoutky na mytí nohou a regulace teplé vody u solárních sprch. Spolehnout se lze i na cenovou dostupnost, takže na své si přijde dozajista každý.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.