Home » Dům » Vše, co byste měli vědět při rekonstrukci střechy
roof 1644242935

Vše, co byste měli vědět při rekonstrukci střechy

Střecha je jednou z nejdůležitějších součástí libovolné nemovitosti. Její kvalitní provedení zamezuje zatékání do domu, což je více než důležité. Zároveň se jedná o podstatný estetický prvek. Pokud vám některá z těchto věcí už nevyhovuje, je zapotřebí s tím něco dělat. Jestliže uvažujete o nahrazení staré střechy novou, prozradíme vám, jaké máte možnosti.

Střešní krytina odlišného provedení

Vzhledem k tomu, že existují odlišné typy střešních krytin, je zapotřebí přihlížet k řadě nejrůznějších faktorů. Před rekonstrukcí střechy například zkontrolujte kvalitu trámů a jejich odpovídající nosnost. Podle zvoleného typu střechy je pak nutná úprava. A jaké možnosti máte při volbě střešní krytiny?

Je to například betonová taška, která je vyhledávaná pro svoji zajímavou pořizovací cenu. Právě v jejím případě je nutné zajímat se o nosnost podkladu pro střechu. Největším rizikem v jejím případě je totiž vysoká hmotnost. Těžší je také keramická taška, jejíž funkčnost je odzkoušená dlouhými léty. Pálená krytina může mít problémy s pohybem po střeše. Další alternativou je plech. Ten je lehký a může vypadat esteticky zajímavě na moderních typech objektů. Důraz by měl být kladen primárně na kvalitu provedení, aby plechovou střechu neodnesl například silný vítr.

Naopak napomenout byste měli na eternit, který je tak trochu vyběhlým materiálem na trhu. Daleko lepší jsou asfaltové šindele.

Berte v potaz i ty nejmenší detaily

Když se rozhodnete pro modernizaci střešní krytiny, zajímejte se také o pokládku krycí folie pod tašky. Zjistěte si i sklon střechy, který pro vybrané střechy velice zásadní. Je pochopitelné, že lepší pro vás bude vždy realizace střechy na novostavbě nežli oprava střechy na starém době. I k tomu ale občas dochází a je to zapotřebí. Pokud si nejste jisti volbou vhodné střešní krytiny, neváhejte se obrátit na odborníky.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.