Home » Dům » Nízkoenergetické bydlení a jeho výhody

Nízkoenergetické bydlení a jeho výhody

Lidé při výstavbě nových rodinných domů čím dál více přihlížejí k provozním nákladům moderní nemovitosti. Vliv na to má bezpochyby neustálé zdražování energií a také potřeba určité nezávislosti. Možná i proto jsou velice oblíbeným a stále častějším řešením nízkoenergetické domy.

Objekty, které spadají do nižší energetické třídy se svojí minimální spotřebou za rok. Povětšinou jsou to propracované dřevostavby, v nichž je aplikováno hned několik systémů starajících se o výše uvedené.

Zdravé bydlení s úsporou energie

nizkornergeticke bydleniNízkoenergetické bydlení vám ušetří 70 % a více oproti klasickému zděnému domu. Vzhledem k tomu, že je součástí objektu i řízené větrání s rekuperací tepla, domůžete se velice čistého životního prostředí. Důkazem toho je minimální množství prachu, pylu a ostatních škodlivin. Zároveň se vám dostane optimální vlhkosti vzduchu.

Vysoká šetrnost k přírodě

Domy nízkoenergetického standardu jsou tvořeny z obnovitelných zdrojů, tudíž bydlíte v ekologicky čistém působišti. Minimální zátěž životního prostředí potěší bezpochyby každého majitele.

Maximální komfort bydlení se samozřejmě projevuje i v dalších oblastech každodenního žití a je zapříčiněn novodobými technologiemi.

  • Vysoká tepelná izolace
  • Snížení venkovního hluku
  • Aplikování tepelných čerpadel
  • Teplovzdušné vytápění

Docilte normy nízkoenergetického obydlí

Pakliže se chcete při výstavbě svého objektu vydat touto cestou, měli byste volit prověřená řešení, ideálně ve variantě na klíč. Teprve s profesionálními odborníky, za přispění správných stavebních postupů a vhodného know-how docílíte požadovaného výsledku.

Nízkoenergetické bydlení je na první pohled k nerozeznání od jakéhokoliv zděného domu. Vsadit tak můžete na klasické sedlové provedení do patra, moderní kostky nebo přízemní bungalovy.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: ponsulak).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.