Home » Dům » Sníte o srubu? Víte, jaké máte možnosti?
cabin 1601725954

Sníte o srubu? Víte, jaké máte možnosti?

Sruby, respektive dřevěné stavby jsou v současné době hodně populární. Jestliže o podobném bydlení sníte, pak by se vám jistě mohlo hodit pár užitečných rad, jaké možnosti v tomto segmentu vlastně máte. Nejčastěji se totiž budete rozhodovat mezi srubem a roubenkou.

Stavba dle konkrétní lokality

Je pravdou, že srub je poměrně individualistickým řešením obydlí, které nachází své primární uplatnění hlavně v odlehlejších částech. Třeba na samotě u lesa. Do běžné zástavby mnohé více zapadne roubenka. I když je pravda, že její typickou lokalitou je hlavně postarší vesnická zástavba.

Za jak dlouho můžete bydlet a co bude potom?

Jedním z mnoha faktorů, který také ovlivňuje konkrétní volbu těchto dřevostaveb je doba celkové výstavby. Pokud patříte spíše k těm méně trpělivým, potom je pro ideální roubenka. Ta je zhotovena už dopředu v hale a bez nutnosti technologických přestávek je následně složena u zákazníka.

cabin 1601725954

Kdežto srub vyžaduje jisté technologické přestávky. Obvykle se udává kolem jednoho půl roku. Když do toho pak zahrnete samotný proces výstavby, čas se prodlužuje zhruba na dvojnásobek.

Ať už se rozhodnete pro to či ono řešení, neopomínejte ani na to, že srub i roubenka vyžadují také odpovídající péči. Údržbu je třeba provádět nátěry nejenom v exteriéru, ale také v interiéru. Obvykle se uvádí doba kolem pěti až osmi let. Je však pravdou, že to hodně záleží na konkrétním prostředí.

Vlastní volba nadevše

Nutno ale podotknout, že ať už vám tu prezentujeme jakékoliv informace týkající se rozdílů mezi srubem a roubenkou, mnohdy budete volit srdcem, i když následná výstavba či péče bude vypadat jakkoliv. Stavby tohoto jsou totiž srdeční záležitostí a spousta jejich příznivců už má samozřejmě má nějakou představu o tom, jaké provedení je pro něj to pravé. Často tak vítězí vzhled před vším ostatním. To si buďte jisti.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.