Home » Financování » Víte, jak snížit energie v domácnosti?
energy 1703263916

Víte, jak snížit energie v domácnosti?

Trápí vás vysoké výdaje za elektřinu? Vždy se zhrozíte, když nahlédnete do ročního zúčtování za energie? Potom je nejvyšší čas s tím něco dělat. Možná si to ani neuvědomujete, ale existuje spousta možností, jak snížit energie. Přinášíme vám zaručené tipy, s nimiž budete schopni ponížit roční výdaje za elektřinu klidně o několik stovek až tisíc korun.

Distribuční sazba je dobrý základ

Ještě, než se pustíte do jakýchkoliv změn ve vlastní domácnosti nebo každodenních návycích, zkontrolujte si, zda máte tu správnou distribuční sazbu. Málokdo si to uvědomuje, ale volba odpovídající sazby vám může ušetřit spoustu peněz. Důkazem toho je třeba levnější elektřina přes noc. Celkové náklady na elektřinu podstatně ovlivňuje i sazba za hlavní jistič. Pokud je naddimenzovaný, platíte zbytečně více, než musíte.

Naučte se žít jinak

Snížení ročních nákladů na elektřinu v žádném případě nemusí znamenat hned obměnu všech domácích spotřebičů v řádech desítek tišíc. I když tento krok je samozřejmě přínosem. Spotřebiče ale můžete měnit postupně, jak vám to finanční situace dovolí. Vsadit však lze na výměnu žárovek. Nahraďte ty klasické úspornými, potažmo LED žárovkami. Uvidíte, že při svícení v celé domě může být úspora značná.

Pak je to také o změně vašich každodenních zvyklostí. Například pouštějte provozně nákladné spotřebiče v době, kdy máte levnější elektřinu. Typickým příkladem je pračka, sušička, myčka nádobí apod. Tyto spotřebiče samozřejmě zapínejte, až budou plné, což je efektivnější a ve výsledku opět ušetříte.

Pokud topíte pouze elektřinou, zamyslete se nad alternativním zdrojem vytápění. U někoho to mohou být solární panely, krbová vložka, tepelné čerpadlo a jiné produkty. Když alespoň část z těchto informací budete dodržovat, při pohledu na další roční vyúčtování za elektřinu se vám možná vykouzlí úsměv na tváři.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.