Home » Zahrada » Péči o zahradu byste neměli podceňovat
garden 1601728525

Péči o zahradu byste neměli podceňovat

Zahrada je takovým pomyslným klenotem mnohých nemovitostí. Aby byla krásná a přinášela nám každodenní radost, je zapotřebí věnovat jí určitě péči. A to v podstatě během celého roku. Pokud v tomto směru nechcete na nic důležitého zapomenout, přinášíme vám souhrn toho nejdůležitějšího.

Jak pečovat o zahradu na jaře

Březen, duben a květen jsou jarními měsíci, ve kterých byste měli věnovat pozornost především výsadbě okrasných stromků, úklidu zahrady po zimě a prvotní péči o trávník. V této době je vhodné ošetřit také stromky a provést jejich prostříhání. V březnu se pak postupně připravte na přípravu záhonů.

Letní péče o zahradu

Léto je ve své podstatě takovou hlavní zahradní sezónou. Vše kolem vás začíná svést a plodit, takže je vhodné připravit se na sběr všeho potřebného. Důležité je pravidelné sekání trávníku a péče o něj samotný. Protože je léto horkým obdobím, neopomínejte ani na patřičnou závlahu všeho, co ji vyžaduje. Od trávníku, přes stromky a keře až po rostliny.

garden 1601728525

Čemu se budete věnovat na podzim?

Po sklizních všeho dorostlého přichází na přetřes přípravné práce na zimu. Ty spočívají především v ošetření záhonů na zimu, a to třeba za přispění vhodného hnojiva. Měli byste odklidit spadané listí ze stromů a kompostovat zbytkovou trávu a ostatní zeleň. Tato doba je zároveň ideální pro vysazení okrasných cibulovin.

V zimě si můžete dát pauzu

Z logiky věci jasně vyplývá, že v zimě si s údržbou zahrady nemusíte dělat moc velké starosti. Pokud dojde k napadání většího množství sněhu, snažte se jej sklepat ze stromků, které by se pod jeho tíhou mohly zlomit. S koncem zimy a sněhu pak začněte s promýšlením jarních sadeb, hnojením záhonků a plánováním nadcházející sezóny.

Tohle je ve zkratce základní péče o zahradu, kterou byste neměli v žádném případě podceňovat. Vaše zahrada pak bude jenom vzkvétat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.