Home » Zahrada » Žebříky i lešení nejvyšší kvality
leseni full1

Žebříky i lešení nejvyšší kvality

Od žebříků a lešení vyžadujeme zejména dobrou stabilitu, snadnou manipulovatelnost, a především maximální bezpečnost. Proto se na jejich výrobu používá hliník.

Žebříky a lešení nejvyšší kvality

Nejen pro profesionální využití stavebních firem, ale i pro běžné práce na zahradě či v domě, jsou nepostradatelnými pomocníky žebříky různých konstrukčních provedení.

  • K tomu, aby žebřík plnil všechny požadované funkce a zároveň byl maximálně bezpečný, je zapotřebí při jeho výrobě používat pouze prvotřídní materiály.

Proto, aby byla se žebříky také snadná manipulace, se využívá při jeho výrobě hliník. Ten se vyznačuje nejen dobrou tuhostí, ale také nízkou hmotností. Hliníkové žebříky jsou svařovány z kvalitních lisovaných profilů, jejichž minimální tloušťka stěny je 1,5 mm. Díky mnoha možnostem instalace různých doplňků se zvyšuje také oblast jejich využití.

  • Mezi nejvíce využívané patří žebříky jednoduché a výsuvné.
  • Další možností jsou žebříky výsuvné lanové.

Žebříky také mohou být kombinované dvojité nebo trojité. Tyto druhy žebříků jsou vhodné především tam, kde je zapotřebí bezpečný a rychlý přístup do vyšších poloh. Bez použití nástrojů a nářadí lze vytvořit z těchto typů žebříků praktické štafle. Zvláštním druhem jsou žebříky pro hasiče.

leseni full1

Stabilní hliníkové lešení

Tam, kde není možné využít žebřík nebo kde se jedná o dlouhodobou práci, se využívá většinou lešení. Kvalitní lešení musí vynikat především dobrou stabilitou, která je zajištěna nejen použitým materiálem, ale především precizním konstrukčním řešením a technologií zpracování. Hliníkové lešení má tu výhodu, že umožňuje snadnou manipulaci. A to jak při sestavování, tak i při demontáži.

  • Klasická lešení mohou být ve dvou základních typech, podle způsobu následného využití:
  1. lešení sloup
  2. lešení kostka

Při potřebě zvláštních druhů žebříků či lešení je možné tyto prvky vyrobit přímo na zakázku podle požadavků konkrétního zákazníka. U veškerých prvků je dáván velký důraz na dodržení platných norem a předpisů o bezpečnosti práce.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.