Home » Vybavení » Vybíráme kvalitní psací stůl
table 1698069425

Vybíráme kvalitní psací stůl

Psací stůl je jednou z nepostradatelných součástí kanceláře, ale také dětského pokoje. Ať už zařizujete jakoukoliv z těchto místností, měli byste vědět, podle čeho tento produkt vybírat. V první řadě si odpovězte na několik celkem zásadních otázek. Kdo bude psaní stůl primárně využívat, kolik místa pro něj můžete vyhradit a na co ho budete nejčastěji používat?

Základní parametry psacího stolu

Začít můžete například volbou vhodného rozměru. Hloubku pracovního stolu zvolte minimálně 70 cm a více podle toho, co na němž budete mít a co na něm budete dělat. Typickým příkladem je uložení počítače, notebooku, školních potřeb, kreslení projektů apod. Od toho se mimochodem odvíjí i celková délka psacího stolu. Ta obvykle začíná alespoň na 100 cm.

Co se týče výšky stolu, u mnoha modelů je variabilní. Dalo by se říci, že jde o rostoucí stoly, které se zvyšují s vámi. V opačném případě volte jako odrazový můstek vlastní výšku. Lidé mezi 160 – 170 cm zvolí stůl vysoký 65 cm. Naopak lidé mezi 185 – 200 cm by měli pokukovat po výšce stolu mezi 75 až 80 cm.

Další důležité vlastnosti

Při nákupu nového psacího stolu se zaměřte například na výrobní materiál. Vedle levnějšího lamina si můžete připlatit za stůl z masivu, popřípadě dáte přednost dýze a MDF. Vše je otázkou osobního vkusu a finančních prostředků. Součástí psacího stolu mohou být zásuvky, možnost naklopení pracovní desky i malý regál. Výjimkou nejsou ani otvory určené pro kabelář od počítače a notebooku.

U moderních psacích stolů se nemusíte omezovat ani z pohledu přidružených doplňků. Ty bývají zhotoveny z kovu, plastu i skla. Meze se v tomto ohledu rozhodně nekladou a na své si přijde dozajista každý. Tak neváhejte a investujte do psacího stolu, u kterého se vám bude především pohodlně sedět, nabídne vám dostatek pracovního místa, a ještě se stanou zajímavou ikonou daných prostor.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.