Home » Vybavení » Vybíráme zrcadlo do bytu od A až do Z
mirror 1601726600

Vybíráme zrcadlo do bytu od A až do Z

Zrcadla tvoří nedílnou součást našich interiérů. V první řadě představují plochu, ve které se můžeme vzhlížet. Díky zrcadlu se upravíme, namalujeme, vhodně oblékneme a přesvědčíme se o tom, že nám to opravdu slučí. Zároveň tvoří i designovou ikonu interiéru a mohou být přínosem v mnoha dalších směrech.

Čím větší zrcadlo umístíte na stěnu, tím více můžete zvětšit daný prostor. Stačí jen vhodné situování. To samé platí také o prosvětlenosti domácnosti. Pokud zrcadlo dobře natočíte, můžete přivést světlo i to tmavých zákoutí. Možností je v tomto směru více než dost.

Jaký vybrat typ zrcadla?

V okamžiku, kdy se rozhlédnete po zrcadle do bytu, okamžitě zjistíte, že výběr je pestrý. Nabízena jsou různá zrcadla. Vedle těch nástěnných jsou to i volně stojící, polohovatelná zrcadla, stolní zrcadla nebo ta kosmetická. Výjimkou dokonce nejsou nalepovací zrcadla na stěnu.

mirror 1601726600

Jejich nedílnou součástí pak mohou být rámy. Někdo vsadí na rám dřevěný a důrazem na maximální eleganci, jiný zase bude volit extravagantní kovový rám. Výjimkou dokonce nejsou ani plastové rámy. Ty však působí spíše lacinějším dojmem. Zrcadlo do interiéru pochopitelně můžete zakoupit i bez rámu nebo s broušenými hranami.

Přemýšlejte při nákupu zrcadla

Když se rozhodnete pořídit zrcadlo do konkrétní místnosti, myslete na praktičnost. Například do koupelny je možné umístit nástěnné zrcadlo s úložným prostorem. Zároveň může být obohaceno o integrované osvětlení, což při každodenní úpravě jistě přijde vhod.

Naopak do ložnice si budete kupovat zrcadla volně stojící v odpovídající výšce, abyste se v nich mohli celí vzhlédnout ještě dříve, než kamkoliv vyrazíte. Tato zrcadla jsou vhodná i do větších chodeb. V obývacích pokojích naopak vedou nástěnná zrcadla. Vždy myslete také na to, aby vás odraz v zrcadle na konkrétním místě nikterak neobtěžoval.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.