Home » Vybavení » Vyberte si to správné osvětlení do interiéru
light 1626704487

Vyberte si to správné osvětlení do interiéru

Světlo nám přináší radost, a hlavně umožňuje vidět. Spoléhat bychom se na něj neměli pouze venku. Důležité je také interiérové osvětlení, které upotřebíte v okamžiku, kdy se venku setmí nebo je šero. V následujících řádcích vám prozradíme, jak si vybrat vhodné osvětlení do interiéru, respektive do každé místnosti zvlášť.

Jaké zvolit osvětlení do obýváku?

Většina z nás tráví spoustu času v obývacím pokoji. Právě proto byste osvětlení v této místnosti neměli podceňovat. Dominantou by mělo být hlavní světlo, v ideálním případě závěsné svítidlo. Hodně často vedou robustní lustry, které se stávají takovou pomyslnou ikonou těchto prostor. V opačném případě si můžete zvolit moderní světlo. To budete moci natočit tím správným směrem.

Naopak, když budete vybírat osvětlení do kuchyně, vsaďte na účelová světla. To jsou taková, která vám přinesou podstatně silnější osvětlení. Typickým představitelem jsou LED svítidla a LED pásky. Vedle hlavního světla v kuchyni tak vsaďte na ta přidružená například v podhledu kuchyňské linky.

Osvětlení v ostatních prostorách bydlení

Co se týče osvětlení ložnice, povětšinou se sází na hlavní osvětlení, které nemusí být příliš silné. Daleko praktičtější jsou v ložnici lampičky, ať už ty upevněné nad postelí nebo normálně položené na nočním stolku. Praktické je jistě i osvětlení šatníku a šatní skříně.

Opakem ložnice bude koupelna, kde je třeba zvolit intenzivnější osvětlení. Při jeho nákupu máte jistě na výběr. Vhodná jsou LED svítidla, ale také osvětlení u zrcadla, abyste na sebe dobře viděli při každodenních úpravách. Výjimkou není asi světlo zabudované právě v zrcadle.

Pokud jde o osvětlení chodeb, nejčastěji vítězí přisazená stropní světla. Vhod vám může přijít i bezpečnostní osvětlení situované u země, a to v okamžiku, kdy jdete v noci z ložnice na toaletu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.