Home » Ostatní » Praskají vám omítky? Poradíme vám, co s tím
plaster 1601729793

Praskají vám omítky? Poradíme vám, co s tím

Každý z nás chce mít útulný a krásný domov bez jakýchkoliv kompromisů. Takže, když se na zdech po nějakém čase objeví popraskané omítky, jistě to není nic příjemného. Jestliže k takovému scénáři došlo také u vás doma, přinášíme vám stručných informací, čím to může být způsobeno a jak takové neduhy snadno odstranit.

Praskliny mají svou příčinu

Vždy si buďte jisti, že kvalitně zhotovený dům a omítka nepraská jen tak. Pokaždé to má nějakou příčinu, kterou je někdy možné odstranit. Jestliže zedníci nevystavěli dům rovně a vše pomalu sedá, asi to jenom stěží napravíte. Příčiny však mohou i méně zásadního rázu. Například při rychlém vysoušení nových byste to určitě neměli přehánět. Někde se může stát, že je udělaná slabí omítka, která jednoduše potřebuje vyspravit nebo zpevnit.

plaster 1601729793

Když už k takovému praskání omítek přece jenom dojde, máte nějako možností, jak se s tím problémem vypořádat.

Zbavte se prasklin na zdi

Pokud jde o praskliny v rozích, mnohdy stačí vzít akrylátový tmel, který do malé praskliny vetřete, přebílíte a máte hotovo. Na větší díry je lepší vzít klasický omítkový tmel, který se nikterak nesmršťuje a v prasklině vydrží. Po jeho zatvrdnutí je vhodné přesahy zbrousit a opět přetřít. Myslete také na to, že dané místo by mělo být před nanášením čehokoliv dokonale suché a očištěné od prachu.

Když se vám objeví na zdi výraznější praskliny, a dokonce odpadne kus omítky, půjde pravděpodobně o závaznější problém. Pak je lepší omítku odloupnout po místa, kde drží pevně. Toto místo znovu natáhněte, popřípadě vyztužte a vymalujte.

Jestliže se chystáte na opravy omítek, budete určit potřebovat nejenom vhodně zvolené produkty v podobě tmelů, ale také špachtli, smetáček, tmelovací pistoli a jemný šmirgl papír pro zabroušení přesahů. Při troše šikovnosti opravíte praskliny na zdi tak, že na takovém místě nebude nic poznat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.