Home » Zahrada » Travní koberec a jeho výhody a nevýhody
grass 1647445217

Travní koberec a jeho výhody a nevýhody

Krásně udržovaný a střižený trávník na zahradě je bezpochyby snem každého majitele zahradní plochy. Pokud se vám ovšem nedaří vypěstovat kvalitní trávník a jednoduše na tento proces nemáte trpělivost, vsaďte na travní koberec. Využijte toho, že dokonalý trávník někdo vypěstuje za vás a vy dostanete hotový produkt. To znamená travní koberec, který firma jen rozloží na vaší zahradě.

Jaké jsou výhody travního koberce?

První ze zásadních kladů travního koberce je celkem zřejmý. Je to okamžitý efekt, který se dostaví po objednání tohoto produktu. To znamená, že dílo na vaší zahradě bude obratem hotové. Získáte hlavně kvalitně vypěstovanou trávu, která bude dostatečně hustá, silná a vitální. Zároveň nebude mít žádný plevel a tomu novému bude v maximální míře odolávat.

Mezi výhody travního koberce patří také fakt, že ho můžete pokládat v podstatě kdy se vám zachce. To znamená bez ohledu na vegetační období. Samozřejmě, že kromě zimy. Hotový travní koberec mimo jiné není náročný ani na následnou údržbu. Přece jenom 1,5 roku stará vypěstovaná tráva už je pevně zakořeněná a bez dalších složitostí se jí u vás bude dařit skvěle.

Má travní koberec nějaké nevýhody?

Když existuje levá, musí existovat také pravé. Pokud jsme se tedy zmínili o kladech travního koberce, je zapotřebí se v rámci objektivity zaměřit také na zápory travního koberce. V tomto ohledu lze zmínit asi jediné negativum. A tím je pořizovací cena. Oproti vlastnímu výsevu jde jistě o dražší záležitosti, navíc když máte velkou zahradu. Pokud ovšem nepatří mezi odborníky a musíte svůj trávník často obnovovat, věřte, že investice do travního koberce se vám určitě vyplatí.

Jestliže máte dlouhodobé neúspěchy při pěstování trávy na zahradě, nezoufejte. Dopřejte si hotový produkt a okamžitý výsledek. S ním totiž budete v případě travního koberce maximálně spokojeni.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.