Home » Dům » Víte, jakou použít izolaci pod anhydrit?
podlahovy polystyren

Víte, jakou použít izolaci pod anhydrit?

Anhydritové podlahy se v posledních letech staly stavebním hitem číslo jedna. A není se čemu divit. Vždyť tato směs se pojí s řadou velice kladných vlastností. V neposlední řadě je to i tepelný odpor. Ten byste měli podpořit použitím správně zvolené izolace. Tepelná izolace může nabývat odlišných tlouštěk a zároveň má svoji alternativu.

Kročejová a tepelná izolace

Právě teplená izolace slouží pro zvýšení tepelného odporu, což je u anhydritové podlahy značné plus. Velký význam sehrává především u podlahového topení. Tloušťka takové izolace by měla začínat na 10 až 15 cm. Pokud budete chtít dosáhnout vynikajících izolačních vlastností a plánujete stavbu pasivního domu, tyto hodnoty zdvojnásobte.

Dalším typem izolace je ta kročejová. Ta primárně slouží pro útlum kročejového hluku. Na základě toho se používá u patrových objektů. A jaké jsou její vlastnosti?

  • Vyšší stlačitelnost
  • Horší tepelný odpor

Abychom v rámci prezentovaných informací byli komplexní, nesmíme zapomínat ani na hydroizolaci. Tu je však třeba vnímat jako naprostý základ. Slouží totiž k izolování stavbu vůči spodním vodám. Teprve poté dochází k aplikování popisovaných typů izolací a vylévání anhydritové podlahy.

Specialisté na anhydrit

Pokud chcete docílit těch nejlepších výsledků, svěřte anhydritové podlahy profesionálům. Zrovna ti dokonale rozumí celé skladbě podlahy, takže vám rádi poradí i s izolací a podlahovým topením. O tom se ostatně můžete přesvědčit prostřednictvím internetového portálu anhydrit-podlahy.cz.

Nechte si zpracovat anhydritové podlahy na míru a pak si vyberte vhodnou podlahu do svého interiéru. Přenechte stavební práce těm, kdo jim skutečně rozumí a vy se zaměřujte pouze na designovou část své nemovitosti. Myslete na to, že podlaha je z pohledu stavebního provedení záležitostí na celý život. Proto její realizaci v žádném případě nepodceňujte.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.