Umělý trávník má poměrně široké možnosti využití
S umělým trávníkem se lze setkat na spoustě míst. A nyní nemáme na mysli fotbalový trávník. Nýbrž ten menší vhodný spíše do domácích ploch. Jde pochopitelně u umělý výrobní materiál, který je spojený s vysokou pevností. Dnešní koberce tohoto typu jsou navíc dokonale imitují skutečnou trávu a některé z nich jsou doslova k nerozpoznání.
Na podkladovou tkaninu jsou připevněna stébla neboli příze zhotovená z odlišných materiálů. Hodně záleží na tom, o jaký typ umělého trávníku se jedná. Bývá to například polyamid, polyethylen, polypropylen a další.
Kam umístit umělý trávník?
Jak už jsme uvedli v úvodu tohoto článku, když pomineme fotbalové hřiště, má umělý trávník využití více než dost. Je logické, že si ho nedáte do obývacího pokoje nebo na toaletu. Lepší jsou spíše exteriérová místa, jako například balkon a lodžie. V takovém prostředí umělý trávník vytváří velice přírodní dojem. Přitom je odolný, stálobarevný a nemusíte se o něj starat. Další výhodou je také velice příjemný dojem na omak, a to jak při nášlapu, tak při stálém stání či ležení na takovém trávníku.
Z výše uvedeného popisu je zřejmé, že umělý trávník si můžete dát i na rozlehlejší terasu, kde si díky jeho zelené barvě vytvoříte pomyslnou přírodní oázu klidu. Vedle verand a podobných míst jsou tyto výrobky hodně užívány také přímo u vody. Na mysli máme prostory kolem bazénů. Voda takovému trávníku vůbec nevadí a jeho údržba je skutečně jednoduchá.
Údržba umělého trávníku
Na závěr ještě uvedeme informaci týkající se právě zmiňované údržby. V mnoha případech stačí takový trávník pouze opláchnout vodou, což za vás často udělají povětrnostní podmínky. Maximálně můžete použít speciální kartáč na vykartáčování. Nic jiného s umělým trávníkem nemusíte provádět. Když budete tyto úkony provádět jednou za čas, bude trávník stále jako nový.