Home » Dům » Vyzkoušejte si pohodlné ovládání spotřebičů přes mobil
smart home 1659878780

Vyzkoušejte si pohodlné ovládání spotřebičů přes mobil

Vývoj domácích spotřebičů jde neustále kupředu, o tom není řádných pochyb. Je pravdou, že mnozí výrobci z běžných produktů dělají ty chytré. A to tak, že vám umožní jejich ovládání skrze mobilní telefon. Říká se tomu chytrá domácnost, kterou pak máte, jako na dlani a můžete ji ovládat odkudkoliv po internetu. Za každou cenu nemusíte sedět přímo u vás doma.

Jaké spotřebiče lze ovládat přes mobil?

Když se řekne chytrý spotřebič, každého napadne něco trochu jiného. Spolehnout se však můžete na to, že zakoupit si lze například chytrou chladničku a mrazničku. Výjimkou není ani dálkově ovládaná pračka nebo sušička. Jen si to představte sami. Ještě, než dojedete domů z práce, můžete si na dálku nastavit praní prádla a po svém příjezdu ho jen přendáte z pračky do sušičky.

V podobném duchu lze ovládat i spoustu ostatních domácích spotřebičů. Typickým příkladem je například vytápění nebo klimatizace. Dále to může být televizor, mikrovlnná trouba nebo některé spotřebiče v kuchyně. Kapitolou samou o sobě je pak osvětlení, žaluzie, rolety a podobně.

Systém pro mobilní telefony

Ovládání chytré domácnosti pochopitelně může nabývat nejrůznějších podob. Pro každý spotřebič zvlášť nemusíte mít nainstalovanou aplikaci v chytrém telefonu. Prodávána jsou komplexní řešení, respektive systémy, do nichž lze zakomponovat spoustu prvků chytré domácnosti, včetně chytrých spotřebičů. Vše potom můžete ovládat z jednoho místa a nikterak se neomezovat.

Důležité je zmínit, že bezpečnost datových přenosů v tomto směru hraje hlavní roli. Jen málokdo by chtěl, aby mu byl nabourán tento systém a během spánku spuštěna například pračka. Proto si vybírejte řešení spolehlivá, bezpečná a prověřená. Na počátku vždy uvažujte dopředu. Stačí vám ovládat jen pár domácích spotřebičů nebo budete chtít ovládat celý chytrý dům? Podle toho pak volte konkrétní systém.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.