Home » Vybavení » Vestavná vs. volné stojící digestoř. Jakou zvolit?
kitchen 1603450388

Vestavná vs. volné stojící digestoř. Jakou zvolit?

Digestoř je nepostradatelným pomocníkem v jakékoliv domácnosti. Slouží k odsávání par, které vznikají při přípravě jakéhokoliv pokrmu. S pomocí digestoře dostanete ze své domácnosti nepříjemný zápach a do jisté míry i částečky mastnoty, které by v opačném případě ulpívaly na stěnách.

V rámci nákupu nové digestoře máte pochopitelně na výběr. Ať už je to z pohledu velikosti, respektive šířky digestoře, hlučnosti, možnosti osvětlení, výkonu a ovládání. My se v tomto článku však zaměříme na to základní dělení. Porovnáme výhody a nevýhody vestavné a volně stojící digestoře. Právě tuto otázku si totiž klade spousta lidí při jejím nákupu.

Proč využít vestavnou digestoř?

Pro nákup vestavné digestoře hovoří hned několik podstatných kladů. Z principu samotné montáže je patrné, že vestavná digestoř nebude v podstatě vůbec vidět. To znamená, že dokonale splyne s kuchyní. Zakomponujete ji do skříňky nebo přizdívky a vykukovat bude maximálně ovládací panel. V tomto směru je třeba počítat s tím, že například při instalaci do skříňky přijdete o patřičný úložný prostor.

Na druhou stranu, vestavné digestoře lze zakomponovat v podstatě do jakékoliv kuchyně, i když v některých případech může být trochu složitější instalace. Vestavné digestoře se primárně hodí do středně velkých až velkých kuchyní, protože jsou schopny odsávat přes 1 000 metrů krychlových par za hodinu.

kitchen 1603450388

Proč využít volně stojící digestoř?

Pro volně stojící digestoř jasně hovoří její design. Ten je přiznaný a vy se tak můžete při nakupování vyřádit z pohledu vzhledu. Digestoř se stane ikonou vaší kuchyně. V tomto případě se setkáte s daleko větším výběrem modelů. V závislosti na jejich velikosti bývá odsávací výkon ještě větší nežli u vestavných digestoří.

Připravit se musíte snad jenom na složitější instalaci, která zabere více práce. Volně stojící digestoře bývají také nákladnější položkou rozpočtu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.