Home » Financování » Jak probíhá nákup novostavby?

Jak probíhá nákup novostavby?

Čím dál více lidí se v současnosti přiklání k nákupu novostaveb, respektive k pořizování objektů v rámci nejrůznějších developerských projektů. S pořízením takového bydlení je spojeno hned několik jednoduchých kroků, které vedou k úspěšnému nabytí moderního obydlí.

Pakliže jste si již vyhlédli rodinný dům libovolného typu, připravte se na následující kroky, jež jsou u většiny novodobých projektů obdobné. Ať už jde o způsob financování či klientské změny.

Ústní rezervace nemovitosti

jak probiha nakup novostavbyNa počátku všeho je samozřejmě váš zájem. Ten po prohlídce budovy stvrdíte ústní rezervací, jejíž platnost je obvykle v trvání dvou nebo tří dnů. Jde o nezávaznou rezervaci, která vás nic nestojí a vy od ní můžete kdykoliv odstoupit.

Přetrvává-li váš zájem i nadále, je třeba přistoupit k dalšímu kroku.

Rezervační smlouva a záloha

Tato část nákupu nemovitosti je již spojena s prvním typem smlouvy. Je to rezervační smlouva, s níž dochází k uhrazení určitého poplatku. Ten se po dokončení nákupu odečítá od celkové hodnoty rodinného domu. Pakliže však od smlouvy odstoupíte, peníze vám již nebudou navráceny.

Smlouva o smlouvě budoucí

Všechny platební podmínky, jež bývají poměrně individuální záležitostí, je třeba poznamenat do smlouvy o smlouvě budoucí kupní. V ní ostatně nesmí chybět ani potřebné klientské změny, fáze výstavby a finální předání.

Kupní smlouva

Pakliže je dílo dokončeno, obvykle je budoucí majitel vyzván k doplacení konečné splátky. Po tomto kroku dochází k zapsání nového vlastníka na katastru nemovitostí, podpisu kupní smlouvy a předání klíčů od novostavby.

Jak sami vidíte, dnešní nákup domu od developerských společností je zabezpečen kvalitnímu smluvními podklady, tudíž nikdy nebudete platit více, než musíte a na stavební dílo máte nárok v předem definované podobě.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Stuart Miles).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.