Home » Ostatní » Víte, jak se v domě zbavit potkanů?
mouse 1667570658

Víte, jak se v domě zbavit potkanů?

Potkan je na první pohled nevábně vypadající tvor, o tom není žádných pochyb. Když se vám zabydlí v domácnosti, není to nic příjemné. Spoustu věcí poničí a je také přenašečem nejrůznějších chorob a onemocnění. Právě z těchto důvodů byste s ním měli začít co nejdříve bojovat. Je to důležité i kvůli tomu, že potkani se velice rychle množí.

Začněte mechanickými pastmi

Vaším pomyslným odrazovým můstkem se mohou stát mechanické pasti. Zvolit můžete domácí výrobu i profesionální řešení. Pasti, do kterých se obvykle potkani chytí, ať už skončí živí nebo mrtví. U těchto pastí je však problém, že potkan je celkem chytré zvíře, takže se do pasti chytí jenom pár jedinců a poté si už dávají pozor.

Jednu kategorii produktů představují pasti na živý odlov, které jsou označovány jako sklopce. Pak jsou tu ještě mechanické pasti, které potkana zahubí. Určitou alternativou je stanička s otrávenou návnadou. Nutno však podotknout, že otrávené pasti jsou rizikem v okamžiku, když máte doma více domácích zvířat, které se mohou následně přiblížit k mrtvému potkanovi.

Co dalšího vyzkoušet?

Vydat se můžete i cestou odstrašujících zvuků pro potkany. Ti nesnáší ultrazvukové zvuky na frekvenci od 3 000 do 45 000 Hz. V rámci toho lze využít nejrůznějších plašičů. Vědět byste měli také to, že potkanům vadí světlo. Hon na potkany je však o trpělivosti a vytrvalosti, protože tito tvorové se rychle množí a rádi vrací na místa, kde mohou nalézt nějakou potravu.

Pokud si samozřejmě nevíte rady s přemnoženými potkany a výše uvedené pasti na ně jednoduše nezabírají, je nejvyšší čas obrátit se na odborníky. Existuje spousta deratizačních firem, které jsou schopny použít ještě mnohé další metody a látky pro vyhubení potkanů. Pamatujte si jedno, vždy je třeba zasáhnout co nejdříve, než dojde k přemnožení potkanů a ty začnou způsobovat škody na domě.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.