Home » Financování » Pečlivě vybrané nemovitosti ve fondu DRFG

Pečlivě vybrané nemovitosti ve fondu DRFG

Nemovitostní fond, který zřídila brněnská investiční skupina DRFG Davida Rusňáka, má bez diskuzí své obrovské výhody. Pokud budeme investování do fondu srovnávat s přímou investicí do realit, jako je dům či byt, hlavní výhodou je rychlost a výrazně nižší riziko. Podle ohlasů a recenzí řady investorů nemusí ztrácet čas s výběrem nemovitosti, hledáním vhodného nájemníka a pak také pravidelnou správou. V případě fondu se o nemovitosti starají profesionálové, peníze zhodnocují od prvního dne investice a může si je také kdykoli vybrat. Peníze má do několika měsíců na účtu a nemusí řešit prodej vlastní nemovitosti.

Nemovitostní fond DRFG Davida Rusňáka má od svého založení jasnou strategii, snaží se o jeho dlouhodobou stabilitu. DRFG se toho snaží dosahovat vhodnou diverzifikací nemovitostního portfolia a do fondu přesouvá zejména komerční nemovitosti. Především pak maloobchodních nebo nákupních centra v okresních či krajských městech, rozmístěná napříč celou Českou republikou, která jsou proti ekonomickým výkyvům poměrně odolná.

DRFG nabízí investici do nemovitostního fondu

Ve fondu tedy záměrně chybí prémiová místa v centrech velkých měst, kde tyto obchody mají velkou konkurenci. Objekty si navíc pronajímají zavedené a silné obchodní řetězce, které se zaměřují na nižší střední nebo střední vrstvy zákazníků, tedy segment, který i v době ekonomického ochlazení bude nakupovat potraviny, protože každý přeci musí jíst, pít a nakupovat zboží denní spotřeby.

Právě díky těmto řetězcům má fond ve svých objektech s nájemníky uzavřené dlouhodobé nájemní smlouvy, které dávají výhled na dlouhodobý stabilní výnos. Průměrná délka smluv nájemců se pohybuje okolo pěti let až deseti let a dává to tak fondu stabilitu a odolnost proti ekonomickému zpomalení.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.