Home » Ostatní » Parametry pro výběr kávových kapslí pro dokonalou domácí kávu
tchibo kavove kapsle

Parametry pro výběr kávových kapslí pro dokonalou domácí kávu

Výběr kávových kapslí je samozřejmě nutno podřídit vlastní chuti. Kromě ní ale vstupují do hry také další parametry a vlastnosti kávy, které je potřeba vzít v úvahu. Co rozhodně bude mít vliv na výběr kávových kapslí a co nesmíte opomenout?

Odrůda kávy

Tím nejpodstatnějším, o co se zajímají milovníci kvalitní kávy, je především odrůda, kterou jsou kávové kapsle naplněny. Prakticky se můžete setkat se třemi typy, s kapslemi naplněnými kávou odrůdy Arabica, těmi s Robustou anebo s jejich kombinací v různém poměru. Arabica se může pochlubit širokým rozsahem chutí od kyselé po ovocnou, čokoládovou a kořeněnou. Tchibo kapsle plněné Arabicou navíc obsahují i další zajímavé příměsi jako například karamel, maliny či oříškovou příchuť. Robusta je naproti tomu zemitější a má chuť spíše nahořklou. V kapslích Tchibo se příliš nevyskytuje. I tak má ale řadu svých zastánců, kteří na ni nedají dopustit. Výběr odrůdy kávy je totiž čistě záležitostí chuťových preferencí.

Země původu kávových zrn

To, odkud kávová zrna pochází, je stejně důležité jako to, jakou mají úroveň pražení. Lokalita, ve které byla káva vypěstována, je charakteristická například svojí nadmořskou výškou, ale také složením půdy, teplotou, množstvím srážek a dalšími parametry, které mají vliv na výslednou chuť konkrétní odrůdy kávy. Díky tomu se káva z Brazílie chuťově výrazně liší od kávy například z Indie. Ti nejznámější producenti kávy, jejichž výrobky jsou známy po celém světě, jsou například Vietnam, již zmíněná Brazílie, Kolumbie anebo africká Keňa.

Druh nápoje v kapsli

Nejen kávu lze připravit z kávové kapsle. Pochutnat si můžete i na cappuccinu, caffe latté anebo dokonce nekávových nápojích, jako například čaji anebo horké čokoládě. V kapslích lze sehnat i kávu bez kofeinu, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří hledají způsob, jak připravit kávu, aniž by obsahovala pro někoho nežádoucí kofein. Některé kofeinové i nekofeinové nápoje mohou být dokonce ochucené. Díky tomu si můžete dopřát například kávu s příchutí truffle anebo lískových oříšků. Kapsle jsou zkrátka ideální nejen pro běžné konzumenty kávy, ale také pro fajnšmekry, kteří si rádi dopřejí něco neobvyklého.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.