Home » Ostatní » Co všechno přináší katastr nemovitostí?
geopas mapa

Co všechno přináší katastr nemovitostí?

Potřebujete nalézt informace o parcele nebo stavbě? Zajímají vás detaily konkrétní jednotky a máte potřebu řešit návrh na vklad do katastru nemovitostí? V takovém případě je vám k dispozici online nahlížení do katastru nemovitostí. Katastr je v podstatě veřejným seznamem nemovitostí v České republice. Jestliže vám v rámci vašich požadavků nestačí náhledy dat z katastru či omezenější množství údajů, můžete zabrousit do jiných vod.

Praktické rozšíření pro katastr nemovitostí

Nápomocen vám v tomto případě může být projekt GeoPas.cz. Ten neplní agendu katastru, ale přináší bohaté informace tohoto typu. Je to spousta rozšiřujících funkcí, které katastr nemovitostí jednoduše neposkytuje.

  • Občanská vybavenost
  • Životní prostředí
  • BPEJ/LPIS
  • Geologie
  • Voda

Tohle všechno můžete nalézt na jednom místě u konkrétní parcely či nemovitosti. Hodnotná a aktuální data, která vám prozradí mnohé. Stačí si najít třeba Plzeň katastrální území a dozvíte se toho více než dost. To vše s odkazem na katastr nemovitostí nebo RÚIAN. Máte tak jistotu, že vždy pracujete s nejnovějšími daty, z nichž lze vycházet.

Vylepšený katastr nemovitostí

Ano, klasický katastr nemovitostí využijete pro výpis z katastru nemovitostí, ověření vlastnictví a podobně. Pokud jde však o práci s informacemi v patřičném rozsahu, aplikace GeoPas.cz sahá mnohem dál. A je naprosto jedno, jestli jsou vaším cílem parcely, katastrální území či cokoliv jiného. Vždy se dopracujete k souboru přehledných a bohatých informací.

Informace jsou v dnešní době tím nejpotřebnějším. Ať už pro výpočet daně z nemovitosti, prodej či nákup nemovitosti nebo žádost o stavební povolení. Proto neváhejte a čerpejte je na těch správných místech. Projekt GeoPas.cz jimi disponuje, a navíc vám přináší i možnosti přehledného zobrazení v mapě. Zkrátka vše od A až do Z.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.