Home » Ostatní » Bez kvalitní přepravky se s menšími psy nevydávejte ani k veterináři
klec na psa

Bez kvalitní přepravky se s menšími psy nevydávejte ani k veterináři

Přepravku na psa využijete nejen na cestu ke zvířecímu doktorovi, zavřít do ní můžete svého miláčka i na cestu autem či letadlem a zajistit tak bezpečí jeho i okolí. Především malí bojácní psi mohou ve stísněných prostorech přepravky nacházet bezpečné útočiště před nebezpečným okolním světem. Proto je v ní raději vozte kamkoliv, zvyknou si a vy budete klidnější.

Na co při výběru přepravky na psa zaměřit?

Naprosto zásadním parametrem při výběru přepravky na psy je její bezpečnost. Neméně důležité je ale také pohodlí a praktičnost. Pozornost byste tedy měli v první řadě věnovat materiálu, z něhož je přepravka vyrobena, ale také jejím rozměrům, stabilitě konstrukce a samozřejmě také poměru ceny a celkové kvality.

klec na psa

Nejčastější materiál pro výrobu přepravky pro psy

V nejvyšší míře se na trhu setkáte s přepravkami plastovými. Ty můžete sehnat v různých rozměrech i provedeních a kromě psa v nich díky tomu lze převážet i jiné domácí mazlíčky, například kočky, králíky, morčata a další. Plastové přepravky na psy se snadno udržují, vynikají dlouhou životností a vysokou odolností a vybírat můžete z široké škály variant. Plastové přepravky bývají také osazeny dvířky, která je možné uzamknout. Bohužel však díky hladkému povrchu v nich pes při prudké manipulaci může klouzat. Tuto neřest eliminují přepravky látkové, které mohou mít kromě dvířek i zapínání na zip. V rozích bývají zpevněné plastem. Nejsou ale právě ideální pro použití v autě, protože při nárazu neudrží tvar a deformují se. Další možnost jsou přepravní klece. Ty jsou vhodné zejména pro větší psy a transport leteckou přepravou. Používat je ale můžete také doma, jestliže potřebujete čas od času psa udržet na jednom místě, aniž by utíkal.

Jak vozit psa v autě?

Nejbezpečnějším způsobem převozu psa v autě je samozřejmě přepravka, ideálně plastová, která jej udrží na místě i v případě nárazu, zároveň mu zamezí v cestování po autě a případném ohrožování řidiče. V současné době najdete i celou řadu přepravek pro psy, které prošly bezpečnostními testy nárazu a jsou tedy pro vašeho psa tím nejlepším, co mu můžete dopřát. Jestliže nechcete psa v autě držet v přepravce, alespoň jej pevně zajistěte popruhem na místě a vozte ho v kufru.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.