Home » Ostatní » Bouda pro psa a její specifika
psi bouda

Bouda pro psa a její specifika

V minulosti se bouda pro psa příliš neřešila. Pes si našel pelíšek na suchém místě krytém před deštěm. V současné době ale chceme svým mazlíčkům život co nejvíce zpříjemnit a dopřát jim pohodlí. Bouda pro psa patří mezi základní prvky výbavy každého psa.

Velikost, tvar, ale i materiál hrají roli

Při výběru psí boudy je třeba zvážit několik věcí. Důležitá je velikost a tvar boudy, stejně jako materiál, ze kterého je vyrobena. Boudy anebo spíše výběhy z drátěného pletiva jsou oblíbené, protože nabízejí dobré větrání a viditelnost. Výběh z drátěného pletiva navíc snadno zkombinujete s klasickou boudou pro psa například ze dřeva. Další možností jsou plastové psí boudy, které ale mohou být méně odolné než boudy ze dřeva nebo jiného tradičního materiálu. Při rozhodování o velikosti boudy zvažte velikost vašeho psa a to, kolik prostoru bude potřebovat. Pokud máte velkého psa, budete potřebovat větší boudu, než když máte malého psa. Výšku je také potřeba vzít v úvahu. Psí boudu lze často sehnat rovnou na míru vašeho psa. Stačí jen najít výhodnou nabídku psí boudy s dopravou zdarma a radost bude mít váš pes i peněženka.

Myslete na údržbu

Bouda by také měla mít pevnou podlahu, která se snadno čistí. Ideální je betonová podlaha, ale můžete použít rohože nebo jiné materiály, aby byla bouda pro psa pohodlnější. Do boudy pro psa se nemusíte bát vložit ani starou matraci, která poskytne oporu pro klouby při ležení nejen u starších psů. Na trhu jsou k mání samozřejmě také speciální podložky pro ležení a pelíšky pro psy všech věkových a váhových kategorií, které lze snadno do boudy zakomponovat. Bouda by také měla chránit před sluncem nebo deštěm. Při výběru místa pro boudu zvažte i to, jak snadný je přístup k boudě nejen pro psa, ale i pro vás. Při čištění to oceníte.

Nezapomeňte na příslušenství

Kromě boudy potřebujete i další věci, které vašemu psovi zpříjemní život. Nezbytná je miska na vodu a miska na jídlo. Budete také potřebovat pelíšek nebo podložku, na které bude pes ležet. Důležité jsou také hračky, zejména pokud bude pes v boudě trávit hodně času. Rozhodně si také najděte vhodný postup, jak naučit psa aport, abyste mu pomohli zábavně vyplnit volný čas.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.