Home » Ostatní » Dokonalý bazén musí mít i dokonalé krytí

Dokonalý bazén musí mít i dokonalé krytí

V současné době není ničím neobvyklým pořídit si na svou zahradu velký bazén.  Jde především o doplněk kvalitního bydlení, který je ale velmi oblíbený. Co bychom měli proto udělat, ab nám bazén sloužil co nejdéle se jistě dozvíme v tomto článku.

Dokonalé krytí

Jak jistě všichni víme, ochranné kryty nebo plachty pro bazény mohou dlouhou dobu prodloužit koupací sezónu a poskytnout i určité soukromí . V současné době existuje mnoho možností pro takové dokonalé krytí našeho bazénu, lišící se tvarem, velikostí, designem a materiály. Bezpečnostní kryty v podobě kvalitní a pevné plachty pro bazény udržují optimální teplotu vody a výrazně snižují náklady na údržbu.

Plachta na bazén

Taková plachta na bazén slouží jako druh ochrany proti možným nečistotám, které se objevují na hladině vody našeho bazénu. Jistě je to velice zasloužilá věc, protože určitě nechceme trávit svůj volný čas jen čištěním vodní hladiny svého bazénu. Důležitou funkcí ochranné plachty je také zajištění bezpečnosti, protože bazén často láká malé děti a domácí zvířata. Neopatrností se může stát, že nám domácí mazlíček spadne do bazénu, ochranná plachta může jeho pád do vody zbrzdit.

Jako další výhody těchto plachet můžeme uvést i to, že jde nejen o ochranné krytí bazénové vody před nečistotami všeho druhu, ale jde také o úsporu bazénové chemie, kdy se voda odpařuje pomaleji a tím není potřeba tolik této chemie. Když k tomu ještě navíc přidáme využití slunečních paprsků, vznikne nám i solární plachta, která nám prakticky ohřívá vodu v bazénu.

Druhy bazénových plachet

Mnozí si myslí, že bazénová plachta postačí jen ke klasickému zakrytí vodní hladiny. dnes máme ale více druhů takových bazénových plachet. Například zimní plachty jsou určeny pro zazimování bazénu v zimním období. Plachty jsou vyrobené ze speciálního pevného materiálu, který má i výborné vlastnosti odolávající mrazu. Na jaře můžeme klidně plachtu opět schovat. Dalšími druhy plachet jsou bezpečností plachty, které jsou přizpůsobeny k celoročnímu použití a zabraňují například pádu našich domácích mazlíčků nebo i dětí do vody. Bývají vyztuženy například hliníkovými profily a jsou tak díky tomu velmi pevné. Novinkou jsou solární plachty. Jak všichni víme, sluneční záření nám může pomoci ohřívat vodu. Díky solární plachtě je to ještě o něco jednodušší. Tyto solární plachty také zároveň zabraňují odpařování vody. Přes noc teplota klesá a díky teto plachtě se zabraňuje tepelným ztrátám.

Bazénová plachta na míru

Pokud máme bazén v atypickém tvaru ,nemusíme zoufat, že neseženeme plachtu i na náš bazén. Firmy, které tyto plachty vyrábějí jsou připraveny i na tyto příklady a pevné a kvalitní bazénové plachty vyrobí i pro nás. K tomu všemu je ale také zapotřebí několik doplňků, které jsou nezbytnou součástí bazénových plachet. Patří sem například kotvící kolíky pro uchycení, průtoková sítka a další. Navíc můžeme mít takovou plachtu v různém barevném provedení, takže třeba i taková fasáda našeho domu může být dokonale barevně sladěna s bazénovou plachtou.

Jestliže stále ještě uvažujeme o tom, zda si takovou plachtu pořídit, jistě je to výhodná investice, která se nám vyplatí.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.