Home » Ostatní » Při sanaci zdiva vybírejte firmu pečlivě
sanace vlhkého zdiva

Při sanaci zdiva vybírejte firmu pečlivě

Nacházíte se v situaci, kdy se na vašem zdivu objevily plísně, nehezké mapy a pociťujete v místnosti vlhkost? Zkoušíte vlhkost vymýtit pravidelným větráním a topíte, co radiátor zmůže, avšak problém stále neustupuje?

Pokud u vás platí výše popsané scénáře, pak je potřeba zasáhnout radikálněji a provést opatření, které by situaci spolehlivě vyřešilo. Už se nejedná o vytápění a větrání, ale o technický a řemeslný zásah do vašeho zdiva, které je zjevně ve stavu, kdy není schopno udržet okolní vlhkost. Ta následně prostupně skrz jeho struktury a negativně se projevuje až na vnitřní straně zdiva, kde je i pouhým okem vidět, že je něco v nepořádku.

Poškození struktur zdiva

sanace vlhkého zdivaVzhledem k tomu, že se vlhkost dostává až na vnitřní stranu zdiva a prostupuje omítkou, je jasné, že samotné zdivo je poškozeno. Konkrétně jsou nenávratně poškozeny jeho struktury, zdivo se uvnitř může rozpadat a přestává plnit svou voděodolnou i tepelně izolační funkci.

Jak problém vyřešit?

Z výše uvedených řádků je zjevné, že sami jen velmi těžko situaci vyřešíme. Zároveň je třeba zdůraznit, že ani není žádoucí v tomto stádiu poškození řešit situaci svépomocí. Jedná se totiž o specializovanou činnost, která vyžaduje kromě zručnosti i teoretické a letité praktické zkušenosti. Řešením je sanace zdivaSanace zdiva by měla být vždy prováděna odborníkem či specializovanou firmou. V dnešní době existuje mnoho řemeslníků, kteří se rádi do sanačních prací pustí, ne všichni však disponují potřebnou kvalifikací. Vybírejte tedy zejména na základě referencí. Kladné reference jsou zárukou dobře provedené práce, suchého domova a klidného spaní.

Sanace zdiva

Sanace zdiva „opravuje“ zdivo pomocí nejrůznějších metod. Obecným cílem je ale dodání hydroizolační vrstvy tak, aby se vytvořila nová bariéra, která nedovolí prostoupit okolní vlhkost a páchat škody. Navrtávají se otvory, do kterých se následně pod tlakem vpustí injektážní směs, která vyplní poškozená místa, zdivo zpevní a problém vyřeší. Další možností je natloukání plechů, které mají následně také hydroizolační efekt. Nezapomeňte však, že vždy by to měl být odborník, která nejen navrhne správný postup, ale také ho zároveň zrealizuje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.