Home » Dům » Víte, jak efektivně odhlučnit svůj dům?
house 1601725875

Víte, jak efektivně odhlučnit svůj dům?

Hluk je něčím, co má jistě negativní vliv na mysl člověka, postupem času tím pádem i na jeho tělo. Pokud si budujete rodinný dům, měli byste už tak trochu dopředu přemýšlet o tom, jak jej co možná nejvíce odhlučnit. V první řadě je to zamezení hluku pronikajícího dovnitř. Zadruhé pak omezení hluku šířeného v interiéru. V rámci obojího vám přineseme několik praktických rad.

Nepusťte hluk dovnitř rodinného domu

Pokud ještě máte možnost ovlivnit výstavbu svého domu, zaměřte se na izolační trojskla. Ta už jsou schopna pohltit poměrně velkou část vnějšího hluku, který nepustí zvenku dovnitř. Opomíjet byste neměli ani na trojsklo v balkonových nebo terasových dveřích. V dnešní době je možné odhlučnit i hlavní vchodové dveře. Ať už jejich celkovou konstrukcí nebo třeba čalouněním připevněným zevnitř.

house 1601725875

S hlukem lze zatočit také v rámci fasády. Jsou to nejrůznější izolace, ale třeba i celulózová vlákna používaná právě na fasádě. Přidanou hodnotou je zároveň odolnosti proti ohni a možnost výběru řady barevných odstínů. Snížit hluk z okolí lze i za pomoci živých plotů. Nejvíce jej izolují pravděpodobně jehličnany. Hodně efektivní jsou také kamenné zídky.

Jak se vypořádat s hlukem v interiéru

Pokud chcete odhlučnit některé vnitřní prostory, pak samozřejmě existuje také několik praktických tipů. Jedním z nich je například použití koberce nebo podlahy z lina s vyšší vrstvou. Hluk v dané místnosti omezíte také tím, že použijete větší množství nábytku, takže hluk nemá možnost takového šíření.

Praktické je také to, když eliminujete příčiny hluku. V některých případech totiž vzniká hluk s vibracemi, jako je tomu například u pračky. Tu tedy důkladně vyvažte, aby k něčemu takovému nedocházelo. Hluk zvenčí můžete snížit také za pomoci použití silnější záclon a závěsů v oknech. Také interiérové dveře mohou být masivnější. Možností je více než dost.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.