Home » Zahrada » I kvalitní plot dělá dům domem – ploty HK mají co nabídnout
kvalitni ploty 2

I kvalitní plot dělá dům domem – ploty HK mají co nabídnout

Každý dům, rodinné sídlo nebo jiný objekt má ve svém okolí spolehlivý a kvalitní plot. Je to označení pozemku, ale plní také estetickou funkci. Oplocení každého domu může být také z různých materiálů. Své spolehlivé služby v této oblasti nabízejí firmy, které mají ve svém portfoliu ploty z různých materiálů a jejich realizaci. Ploty HK – spolehlivost a kvalita provedené práce.

Jakou funkci plní plot

První struktury plotů se objevily, když lidé ještě nezačali stavět osady a snažili se chránit své útočiště před divokými zvířaty. Postupně to pak byly ploty, které ohraničovaly území. Je to vlastně hlavní úkol plotu, aby bylo ostatním jednoznačně jasné, že tuto oblast nemůže používat každý. Ochrana. Tato funkce je stejně důležitá jako značení hranic. Znamená to, že oplocením pozemku majitel chrání nejen svůj majetek, ale také se cítí bezpečněji. Navíc je to také spolehlivá ochrana před nežádoucími návštěvami a toulavými zvířaty. Určitě je také vhodné zmínit i to, že takový plot může oddělovat území navzájem. Nemusí být ani vysoký, stačí, když bude oddělovat krásnou travnatou zahradu plnou okrasných květin a dřevin a zahrádku plnou bylinek a zeleniny. Jde také o estetiku. Ta je považována také za velmi důležitý úkol oplocení. Plot u domu totiž není jen pár prken, ale stavba, která dům doplňuje a dělá ho úplným.

Kovové ploty jsou velmi kvalitní

Kovový plot, nejen od firmy ploty HK, může být samostatnou strukturou oplocení, ale v mnoha případech se velice dobře dá takový kovový plot kombinovat s betonovými nebo cihlovými sloupky, které upevňují jeho dominantu. Takové kovové ploty jsou velmi pevné, odolné a mají dlouhou životnost. Ta se odhaduje až na několik desítek let. Kov velmi dobře odolává povětrnostním podmínkám a tak se majitel takového plotu nemusí obávat, že by v chladných zimních měsících o plot přišel. Tyto ploty se dají také natřít barvou, ale v případě, že by někdo chtěl tak trochu jiný rozměr oplocení, může si jej postavit třeba z hliníku nebo nezeru. Ovšem musí počítat v tomto případě s daleko vyšší cenou. Navíc tento materiál je vhodný spíše na zábradlí a to jak vnitřní tak venkovní.

kvalitni ploty 2

Dřevěné ploty jsou stálicí

Dřevo je po dlouhá staletí velice dobrým a kvalitním stavebním materiálem. Stavějí se z něj nejen domy a oplocení, ale i jiné objekty. Je to přírodní materiál, který má dokonalou a ničím nenahraditelnou strukturu. Je pevné a dá se z něj udělat dokonalý a krásný plot. Může zdůraznit architektonický styl budovy nebo naopak skrýt její půvab. Dřevěný plot, jenž je v nabídce firmy ploty HK, je více ozdobou venkovských sídel, ale jeho realizace u moderních domů není ničím výjimečným, zvláště v případě, že je takový plot v kombinaci s jiným materiálem. Klasické dřevěné sruby a chalupy se mohou dokonce chlubit takovým dřevěným plotem, který těmto objektům dodává styl.

Moderní ploty

Do popředí se ale dostávají ploty, které jsou nejen pevné a kvalitní, ale jsou tak trochu jiné než na jaké je člověk doposud zvyklý. Jsou to například gabiony, které nabízí i ploty HK. Tyto ploty jsou vlastně kovové sítě, které jsou vyplněny přírodním kamenem. V překladu gabion znamená velkou klec, což v podstatě také jeho design vystihuje. Ovšem je třeba také říci, že gabiony jsou potřeba i ke stavbě přehrad, mostů a opěrných zdí. Jejich využití je všestranné a dnes se také používají nejen jako pevné oplocení pozemku, rozčlenění území, ale využívají se k posilování svahů,  a jako ochrana břehů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.