Home » Byt » Balkon můžete vyzdobit dle svých potřeb
balcony 1612193507

Balkon můžete vyzdobit dle svých potřeb

Balkon je nedílnou součástí mnohých bytových jednotek. Venkovní prostor, za který je asi každý majitel bytu vděčný, protože mu poskytuje možnost mít soukromý kout venku, na čerstvém vzduchu. Jestliže máte také to štěstí a jste majitelem balkonu, přinášíme vám několik tipů, jak si takový balkon vyzdobit a zařídit.

Možností je opravdu spousta

Začít můžete například podlahovou krytinou, která bude odpovídat tomu, v jakém stylu bude balkon tvořen. Někdo vsadí na dlažbu, jiný dá přednost přírodním materiálům. Typickým příkladem je dřevo. Hodně oblíbená jsou terasová prkna. V rámci prodloužené životnosti je vhodné vsadit na exotické dřeviny nebo na kombinaci plastu a dřeva.

balcony 1612193507

Zajímavé tipy na balkon

Podlahová krytina bude takový pomyslný odrazový můstek. Poté se můžete pustit do zdobení ostatních částí. Pokud nechcete, aby na vás bylo vidět z ulice nebo od sousedů, nebojte se použít vhodné zastínění do výšky zábradlí. Tím získáte jistý pocit soukromí. Obyčejný balkon můžete mimo jiné přetvořit také na zajímavou zimní zahradu. A to tak, že necháte prosklít všechny části balkonu. Myslete ovšem na to, aby byly v ideálním případě všechny části otevíratelné a v létě jste tak mohli daný prostor dobře větrat.

Hodně populární je v rámci větších balkonů například paletový nábytek, popřípadě můžete vsadit na moderní kov. Ve stejném duchu pak bude koncipován i samotný stolek. Někdo dá přednost jídelnímu stylu, jiný si z balkonu udělá spíše venkovní obývací prostor.

Zapomínat byste pochopitelně neměli ani na ty nejmenší detaily, jakými jsou například květináče, nástěnné držáky na kytky nebo dokonce malé stojací záhonky na bylinky. Balkon se pro vás při troše snahy může stát doslova zelenou oázou. K celkové útulnosti pak přispívají takové detaily, jako například vhodné osvětlení, svícny, lucerny a spousta dekorací nejrůznějšího typu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.